Uudised
CASE STUDY | Ööhaldjate uus bränd sai inspiratsiooni ööelust, üksteise hoidmisest ja tähistaevast
Viimastel aastatel on ööelus üha enam olnud näha Ööhaldjaid. Nad on inimesed, kes on südameasjaks võtnud ööelu turvalisemaks muutmise. Optimist Creative’i tiim vastab, kuidas keerulist teemat nähtavale tuua ning kuidas sündis Ööhaldjate uus bränd.
Coop kasutas oma kampaanias uudset lahendust: esimesed tulemused ületasid tavapäraseid numbreid 10 korda
On 2023. aasta suvi. Riigikogu valimistest on möödas mõned kuud. Miks see detail oluline on, selgub hiljem. Kolleegid Norra Coopist annavad Coop Eesti turundusdirektorile Ranno Pajurile vihje, et üks Rootsi-Norra päritolu turundustehnoloogia ettevõtte tahaks demonstreerida uut lahendust, mis on seni taganud enneolematu kliendi tähelepanu.
CASE STUDY | Eesti ja maailma tippsportlane sai endale uue brändi: see tabab tema olemust ja on rohkemat kui õhust võetud ilus PDF
Kui paljudel Eesti sportlastel on oma bränd ja CVI? Ilmselt mitte paljudel. Maailma üks parimaid disc golf’i mängijaid Kristin Tattar värskendas koostöös Neway’ga oma brändi. Miks seda tarvis oli ning kuidas see sündis? Asjaosalised annavad aru.
CASE STUDY | Noorte Investeerimislaagri brändis kohtuvad tõsiseltvõetavus, mõnus emotsioon ning keskkooliõpilaste entusiasm
Sel suvel toimub esmakordselt Noorte Investeerimislaager, mis on suunatud kõigi maakondade 10. ja 11. klassi õpilastele. Laagri eesmärk on suurendada noorte finantskirjaoskust ning inspireerida neid rahatarkust enda eakaaslastele edasi jagama. Investeerimislaagri brändi sünnist kirjutavad häki kunstiline juht Marleen Urboja ja digiprojektijuht Madli Kaevats.
CASE STUDY | Kuidas AI abiga kogu festivali bränding luua
Iga asjaarmastajate festival, sündmus, kokkutulek sünnib peamiselt tänu hulgale kirglikele vabatahtlikele ja mõistvatele sponsoritele. Kui sponsoritelt saadud toetus kulub hädavajalikule tehnikarendile ja muule taolisele, siis vabatahtlikel ei jäägi muud üle, kui õhinapõhiselt edasi kütta. Eks sealt sellised väljendid nagu “väike eelarve paneb loovuse tööle” tulevadki. Aga see eeldab kirglikku suhtumist teemasse. Praegu on meile abiks ka tehisintellektid.
INTERVJUU | Limpa mänedžer: lõpetasin kliendiga sisu kinnitamise, nüüd on 100 laigi asemel 4000
Nägin mõnda aega tagasi ülipopulaarset TikTokki, kus lumelabida vars läbistas armastatud limonaadisea Limpa keha. Tegemist ei olnud Limpa vihavaenlase loodud sisuga, vaid põssa ametliku kontoga, mis alatasa erinevaid riukaid täis. Uurisime agentuuri Taevas digiloovjuhilt – ja Limpa mänedžerilt! – Susann Kõomäelt, kas tänapäeval peabki bränd end sotsiaalmeedias “ära tapma”?
KOGEMUSLUGU | Kalevi näitel: läbimõeldud ja kasutajasõbralik pakendi infokülg toob kaasa tarbija tänu
Kui juttu tuleb toote pakendist, on fookuses tavaliselt pilkupüüdev välimus või kestlik olemus. Häbiväärselt vähe saab tähelepanu toote infomärgistus ehk nö tagakülg. Kalevi turundusjuht Kätlin Sepp jagab kogemuslugu, kuidas šokolaadipaberi uuendamise käigus jõuti tulemuseni, mida ministeerium soovitab hea tava näidisena teistelgi tootjatel eeskujuks võtta.
Sweep pidi Londonis tõestama, et nad pole kiri Nigeeriast
Sweepiga käib kaasas teatud müstilisuse loor. Agentuur on veidi üle paari aasta vana, kuid selle tegemistest ülemäära palju avalikkusele ei kostu. Nüüd on aeg küps, et rääkida hiljuti MM Grupi rüpest lahkunud ettevõtte esimesest suurest rahvusvahelisest projektist.
Case study: LHV-le ei tehtud reklaami, vaid pigem muusikavideot
Tänavuse aasta üks mastaapsemaid reklaamiproduktsioone oli LHV imagokampaania klipp “Vabadus liikuda edasi”, mis tuli välja augustis ja jooksis täispikkuses – 2 minutit 13 sekundit – kaks nädalat ka tele-eetris. Võimalik, et sellega püstitati pikkusrekord Eesti telereklaami ajaloos, vähemalt ei meenu tegijatele, et üle 90-sekundilisi reklaame tele-eetris näidatud oleks.
Case study: RMK saunaviha kampaania tõi pildile eestlaste armastatud traditsiooni
Kohe-kohe algab taaskord see aeg aastast, kui läheb lahti kuuse riigimetsast toomise kampaania. Enne veel heidame aga pilgu tagasi jaanipäevaeelsesse aega, mil Riigimetsa Majandamise Keskus käivitas kampaania saunaviha toomiseks riigimetsast. Organisatsiooni eesmärgiks oli näidata, milliseid võimalusi meile kõigile kuuluv mets pakub. Kampaania jaoks loodud visuaalid ja klipp sündisid koostöös loovagentuuriga Newton.