29.12.2022

TULI HÄSTI VÄLJA! Smuuti, alukad ja plokkflööt ehk TULI-le öeldud parimad tsitaadid aastal 2022

TULI-le on sel aastal öeldud palju asju. Valisime nende seast välja oma lemmikud. Panime kõige kõigemad ütelused hääletusele ning selguski tsitaatide top 10!

Intervjuu ajuteadlase Jaan Aruga oli meie portaalis sel aastal üks loetumaid. Üks tema tsitaat jõudis ka esikümnesse. Aga mis kohale? Foto: erakogu

Edetabel valmis lihtsalt ja loogiliselt: kõigepealt tegi TULI kommunikatsioonijuht Siim Kera eelvaliku, seejärel hakkas kõrvutamine ja hindamine. 

Žüriis osalesid lisaks Siim Kerale TULI tegevjuht Anniken Haldna, kommunikatsiooni projektijuht Kärt Tomp ning juhatuse liikmed Helen Roonet ja Eha Talvist-Reinsalu. Kõik valisid enda maitsele kõige meelepärasemad 10 tsitaati, andes esikohale 10 punkti, teisele kohale 9, kolmandale 8 jne. Võistlustules olid vaid laused, mis eksklusiivselt TULI-le öeldud, pressiteadete pärlid arvesse ei läinud. 

Aga mis siin ikka pikalt seletada. Vaatame kuldsuudest sõnasepad üle! Loodetavasti leiad endale aastalõpupidustuste eel vähemalt ühe vahva artikli, mida lugeda. 

10. Tanki tegevjuht Marge Kari

(PS. Nüüd ja edaspidi – inimese nimele klikkimine viib sind looni, kust tsitaat pärit). 

“Kui hinnatakse loomingulist vabadust ja arengut ning eriilmelisi projekte, siis suudavad loovagentuurid seda täna väärilise tasu eest hästi pakkuda. Kui aga aetakse taga palju raha ja igasugu näilisi hüvesid ning ühetaolist tööd, siis ongi sobilik valida start-up’i maailm.”

9. Eesti Kontserti turundusspetsialist Laura Põldma

“Kõik algab kodust ja koolist. Kui lapsi viiakse kord kuus kontserdisaali, on see neile tulevikuks suur teene. Kui inimene ütleb 20-aastaselt, et ta pole Estonia kontserdisaalis käinud, siis pole asi selles, et meie pole oma tööd teinud, vaid milleski muus. Miks klassikaline muusika pole jõudnud tavalise Eesti pereni?”

8. Tabasco loovjuht Kerstin Kessu Raidma agentuuri algusest

“Alguses polnudki meil midagi, mul oli läpakas koondamisraha eest ostetud, kontorit ka polnud. Indrekul olid väga väiksed lapsed, töötasime vahel minu kodus. Oli täiesti tavaline, et tegime suures toas tööd, aga minu elukaaslane astus alukate väel tuppa.”

7. Räppar ja disainer Metsakutsu

“Loomulikult pole loogiline ka olemasolevaid asju lihtsalt kopeerida, aga ainulaadsus ei peaks minu arvates iga kord olema eesmärk omaette. Kui lood midagi, mida keegi pole varem eales näinud – mega. Kui ei loo, aga leidsid selle käigus midagi enda jaoks – das mega!”

dsc09082 e1654678588338
Rainer Olbri ehk Metsakutsu.

6. Tele2 turundusjuht Tiina-Mall Vannastu

“Arvan, et igaüks võiks natuke mässata. Mässata igavuse vastu, mässata millegi vastu, mis on tema jaoks täiesti mõttetu, mässata kasvõi mittemärkamise vastu. Ole teadlik ja märka, mille eest sa tegelikult seisad. Ära kulge lihtsalt niisama läbi oma (töö)elu.”

5. Luminori turundus- ja brändijuht Silja Aav

“Suurettevõtetes on alati turundusosakonnad, võib-olla see ongi esimene probleem? Võib-olla peaks brändiosakonnad olema? Sest bränd on pikk ja turundus lühike mäng.”

wordcloud
Sõnapilv (või õigem oleks vist öelda sõnaleek) sõnadest, mis aasta parimates tsitaatides kõige rohkem esinesid. Nii et kui soov järgmine aasta tabelisse jõuda, siis siit saab šnitti võtta. Visuaal: wordclouds.com

4. Tanki ärikasvu ja strateegia juht Augustin Bucaille

“Agentuuridel on alati partnereid vaja. Me ei saa üksi töötada. Ma ütlen tihti, et projektijuht on nagu dirigent. Sul on üks kutt, kes mängib tšellot, keegi mängib viiulit ja mingi naljakas tüüp taob trummi. Mõnel on ainult kaks korda aastas tööd, aga ta on olemas ja sel hetkel ülivajalik. Agentuuridega on sama.”

3. Age Creative’i projektijuht Sandra Truija kõmulisest Lidli suvereklaamist

“Kui ma kuskil seda nägin, siis hüppasin kohe teleka ette. Sõbrad ikka saatsid kogu aeg uudiseid, meeme ja olin kursis, mis toimus. Selline tunne nagu oma laps oleks kuskil plokkflööti mänginud.”

2. 5MIINUSE liige Estoni Kohver kõhklustest

“Mitte keegi ei usu endasse. Mida rohkem nende läbilöönud ja tipus inimestega õlgu hõõrud, seda rohkem saad aru, et kõigil on enda suhtes kahtlused ja keegi ei ole tegelikult lõpuni endas kindel. Fassaad on lihtsalt kõva. Nõrkusi ei tohi välja näidata. Minul on pidevalt sees suur kõhklus. Lähen õhtul magama ja mõtlen päris tihti, et mis asjaga me üldse tegeleme? Kellele seda tegelikult vaja on? Kui kaua see kestab? Kas see debiilne pole?”

241629768 4509650535723343 5260993264929770410 n
Estoni Kohver Nõmme Kalju riietusruumis. Foto: Nõmme Kalju/Facebook/Gertrud Alatare

1. Ajuteadlane Jaan Aru

“Vahel paneme endale pidurid ja keskendume liialt oma eesmärkidele. Tahame ägeda äriidee peale tulla, aga tegelikult tuleks vabaks lasta, midagi muud lugeda ja teha. See on tänapäeva suhtumise suur probleem, et me oleme orienteeritud konkreetsetele saavutustele, selle asemel, et vahepeal lihtsalt olla ning maailma, vestlust ja smuutit nautida.”

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt