09.01.2017

Avanes taotlusvoor “Arhitektuuri ja disaini projektid”

Kultuuriministeeriumi väljakuulutatud 2016. aasta arhitektuuri ja disaini projektide taotlusvoor on mõeldud Eesti nüüdisarhitektuuri ja -disaini elavdamiseks ja valdkondlike sündmuste korraldamiseks nii Eestis kui ka rahvusvahelisel erialaväljal. Taotlusvooru eesmärk on populariseerida ja arendada Eesti arhitektuuri- (sh mahuline arhitektuur, planeerimine, sise- ja maastikuarhitektuur, urbanistika) ja disainivaldkonda (sh tootedisain, graafiline disain ja teenusedisain).
 

 

Toetust võib sündmuste (sh festivalide) kõrval küsida ka hariduslike ja arhitektuurivaldkonna ettevõtete konkurentsivõimet tõstvate projektide elluviimiseks ning valdkonna koostööd ja strateegilist arendamist soodustavate algatuste edendamiseks. Samuti toetatakse osalemist rahvusvaheliste erialavõrgustike ja -organisatsioonide töös. 

 

„Soovime näha sisult uuenduslikke projekte, et Eesti arhitektuuri- ja disainiväli areneks edasi, rikkalikumaks, köitvamaks ja vastutustundlikumaks. Tehnilise poole pealt hindame lisaks taotleja professionaalsusele ka meediaplaani läbimõeldust ning eelarve realistlikkust,“ ütles Kultuuriministeeriumi arhitektuuri ja disaininõunik Veronika Valk.
 

 

Taotlusvoorust jagatava toetuse alampiir taotleja kohta on 300 eurot ja ülempiir 30 000 eurot. Toetatakse tegevusi, mis on vajalikud otseselt projektide läbiviimiseks ja mis tehakse projekti taotluses kinnitatud toetuse kasutamise ajavahemikul. Näiteks saab toetust küsida projekti honoraride, stipendiumide, töötasu ning nendega seotud maksude tasumiseks ja reklaamimaterjalide ning trükiste tootmisega seotud kulude katmiseks. Taotlusvooru raames kaetakse ka projektiga seotud halduskulusid, reisi- ja transpordikulusid ning käibemaksu tasumist juhul, kui taotleja ei ole käibemaksukohustuslane.

 

Taotluse esitamise tähtaeg on 29. detsembril 2015. Taotlusvooru täpsemate tingimustega on võimalik tutvuda SIIN

 

 

Taotlus tuleb esitada Kultuuriministeeriumile digitaalselt allkirjastatuna aadressil (või postiga aadressil Suur-Karja 23, 15076 Tallinn).

 

 

Lisainfo:

 

Veronika Valk

 

Kultuuriministeeriumi arhitektuuri-ja disaininõunik 

 

6282207

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt