21.04.2022

Optimist võitis esimese Eesti agentuurina Ameerika Ühendriikide suurimal loovkonkursil kolm pronksi

Optimisti ja Eesti Seksuaaltervise Liidu kampaania #14poleokei on esimene Eesti töö, mis võitis Ameerika Ühendriikide suurimalt loovkonkursilt Clio Awards kolm pronksi.  Ühtlasi kuulub Clio Awards maailma TOP5 loovuskonkursi hulka.

„Oleme Clio Awardsi kolmikvõidu üle siiralt õnnelikud, kuid kindlasti pole meie võitlus veel lõppenud. Maailmas on endiselt palju riike, kus seksuaalse enesemääramise vanus on alla 16. eluaasta. Loodame, et tunnustus paneb üha rohkem inimesi ja riike mõtlema, et 14 pole okei,“ sõnas kampaania üks loovjuhte Anoorupa Bose.

Kampaania PR-strateegi Triin Adamsoni sõnul on ülemaailmne tähelepanu rõõmustav, kuid sellest olulisemgi on see, kui kampaania ja seadusemuudatuse tulemusel õnnestub mõne noore elu ja enesehinnang päästa. „Usume, et nagu Eestiski, ei ole paljud inimesed üle kogu maailma üldse teadlikud, milline on nende riigis seksuaalse enesemääramise iga. Sa lihtsalt ei mõtle sellele igapäevaselt. Kui rahvusvahelisest žüriist kasvõi üks liige korraks seisatab ja mõtleb, kas minu kodumaal on see iga kohane, siis on see suurem võit kui ükskõik milline auhind,“ selgitas Adamson.

#14poleokei on läbi ajaloo esimene Eesti loovtöö, mis on niivõrd tähtsa tunnustuse pälvinud. Lisaks on see tänavu ainus auhinnatud töö terve Baltikumi peale.

#14poleokei Clio Awardsil võidetud auhinnad:

  • Digikampaania – PRONKS
  • PR-kampaania – PRONKS
  • Loovkampaania – PRONKS

Tutvu kõikide Clio Awards 2022 võitjatega siin.

Clio Awards on Ameerika Ühendriikide suurim ja üks maailma hinnatuim loovkonkurss. Auhindu jagatakse nii reklaami, disaini kui kommunikatsiooni kategooriates. Žüriisse kuuluvad rahvusvahelised valdkonna tippeksperdid üle maailma, sh näiteks Netflixi ja TikToki esindajad. Esimesed Clio Awardsi auhinnad anti välja 1962. aastal New Yorgis.

Autor: Triin Adamson, Optimist Public

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Optimist Public on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 93 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt