10.01.2024

Workland avab Tallinnas uue koostöötamiskeskuse

Baltimaade ja põhjamaade suurim koostöötamiskeskuste võrgustik Workland jätkab laienemist ja avab varasuvel Tallinnas kuuenda keskuse Vektori hoones. 

Workland avab Tallinnas uue koostöötamiskeskuse juba sel suvel. Foto: Erakogu

Uue koostöötamiskeskuse enam kui 2200 ruutmeetrile luuakse töötamisvõimalused pea 250 inimesele. Worklandi asutaja ja juhatuse esimees Indrek Hääl sõnas, et ka Vektori hoones pööratakse sarnaselt teiste Worklandi keskusega tähelepanu mugavale ja keskendumist soosivale töökeskkonnale ja paindlikele lepingutingimustele. 

“Lõppev aasta on näidanud, et koostöötamiskeskustest on saanud tõsiselt võetav alternatiiv tavakontorite kõrval. Aina enam tunnevad keskustes ruumide-töölaudade rentimise vastu ettevõtted, kes senini on eelistunud klassikalist kontorilahendust,” selgitas Hääl. Ta lisas, et oma rolli mängib siinjuures jahenev majanduskeskkond, mis paneb otsima võimalusi kulude kokkuhoiuks. “Aasta lõpp on hea aeg, et vaadata üle oma kontorikulud, prognoos uueks perioodiks ning uurida veidi ka turul ringi – koostöötamiskeskuses võib leida töökeskkonna- ja eelarvesõbralikuma alternatiivi,” julgustab Hääl. Välisriikide andmete kohaselt on ettevõttel võimalik koostöötamiskeskuses tegutsedes säästa enam kui 30% tegevuskuludelt. 

Hääl lisas, et globaalsed trendid näitavad koostöötamiskeskust populaarsuse kasvu – hinnanguliselt kasvab koostöötamiskeskuste arv 15% aastas ning kasule mõjutab märkimisväärset kaugtöötajate ja vabakutseliste arvu suurenemine. Sarnast suundumust on märgata ka Baltikumis ja Soomes, kuhu rajatakse aasta-aastalt uusi koostöötamiskeskusi. Hääl lisab, et trendi, mille kohaselt võiks 25% igast uusarendusest olla paindlikul tingimustel renditav, peavad silmas ka Baltikumi kinnisvaraarendajad. Sageli tehakse seda Worklandi suguste kogemustega partnerite kaudu. “Koostöötamiskeskus uues äriarenduses on eelis mitmel moel – arendaja saab leida paremini rentnike oma teistele pindadele, sest koostöötamiskeskus toob juurde palju paindlikkust, pakub võimalust rentida vajadusest lähtuvalt lisa kontoripinda või koosolekuruume,” selgitab ta.

indrek haal
Worklandi asutaja ja juhatuse esimees Indrek Hääl. Foto: Erakogu

Turuliidri Worklandi võrgustikku kuulub hetkel 16 keskust Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Uuel aastal lisanduvad keskused Tallinnas Vektori hoones, Riias Galleria kaubanduskeskuses, lisaks avatakse Riias Verde keskuse laiendus. 

Worklandi koostöötamiskeskus Vektori hoone teisel korrusel asub kesklinna läheduses Pärnu maanteel ning on linna eri osadest mugavalt ligipääsetav nii ühistranspordiga kui ka autoga. Koostöötamiskeskuses on lisaks pea 250 töökohale koosolekuruumid, ühisalad, köök ja kõik muu, mis kaasaegsele kontorile omane. Ruumide renditingimused on paindlikud ning soovijad saavad mugavalt kohe sisse kolida – lauad-toolid, internetiühendus ja muu töötegemiseks oluline on kohapeal olemas.  Hoone parkimismaja katusele rajatakse ruumikas terrass ja kogukonna aed. 

Workland on suurim koostöötamiskeskuste võrgustik Baltikumis ja Soomes 16 keskusega neist viis Tallinnas – Hobujaama, Vabaduse, Maakri 19, Maakri 25 ja Fahle, kaks Riias, viis Vilniuses ja üks Kaunases. Worklandi suurim osanik on investeerimisettevõte BaltCap koos ettevõtte asutaja ning tegevjuhtkonnaga.

Lisainformatsioon:

  • Indrek Hääl, asutaja ja juhatuse esimees, Workland (+372 504 3555, )
  • Igor Beloborodov, arendusjuht, Workland (+372 5741 9505, )

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt