16.08.2021

TULI uus kommunikatsioonijuht: Kaarel Täll

Tervitame TULI ridadesse uut kommunikatsioonijuhti Kaarel Tälli. Vestlesime Kaarliga tulevastest eesmärkidest ja väljakutsetest.

Kaarel Täll. Foto: Mari Luud / Õhtuleht

“Uued tuuled puhuvad TULI ridades ja mul on hea meel tervitada tegevtiimi Kaarlit, kelle ülesanneteks on strateegiliselt juhtida, hankida ja luua TULI portaali ja kanalite sisu, arendada TULI tasulisi teenuseid ning viia edasi TULI akadeemiat. Tema on kõikide meie praeguste ja tulevaste liikmete peamine kontakt, et kõik valdkonna tähtsaimad uudised, sündmused ja tegevused oleksid tuli.ee kanalistes kajastatud. Soovime Talle loominguliselt viljakat aega TULIs!” tervitab TULI tegevjuht Anniken Haldna.

Räägi natuke enda taustast. Mida oled õppinud ja kus töötanud?

Ligi kümme aastat järjest töötasin ajakirjanikuna. Kõigepealt Postimehe sporditoimetuses, hiljem Õhtulehes, kus mulle usaldati ka suurepärane võimalus olla osakonna juhataja. Kindlasti on need aastad mind kõige enam mõjutanud, aga isiklikult pean väga olulisteks töökogemusteks ka ülikooliaegseid tööotsasid psühhiaatriahaigla akuutosakonna hooldajana ja pensionifondide müügimehena – tohutult silmaringi avanud ametid! 

Silmaringist rääkides, siis haridusteel pean eriti tähtsaks noorena piiri taga veedetud perioodi: keskkoolis õppisin aastaksese Saksamaa väikelinnas Meschedes, kus kodu pakkus mulle imeline Saksa-Belgia perekond. Hiljem olen üha enam adunud, kui olulisel määral see kogemus mulle vaat et igapäevaselt kasuks tuleb. Ülikoolis õppisin eesti ja soome-ugri keeleteadust, mille käigus õnnestus end vahetada üheks semestriks Ungarisse.

Millised eesmärgid oled endale seadnud (ka seoses TULI arenguga)?

Eesmärk on olla parim versioon endast. Minu jaoks on see ilmselt kõige rohkem seotud pidevate katsetustega endast ja ümbritsevatest inimestest paremini arusaamisega. Pean ennast väga uudishimulikuks. Kui uudishimu suunata õigesti, siis tekivad pidevalt uued eesmärgid. Olgu nad siis väikesed või suuremad. Ma ei usu, et uudishimu minust kaob, aga selle omaduse kasutamist on võimalik igal juhul arendada.

Kindlasti on mingil määral uudishimuga seotud ka minu saabumine TULIsse. Olen aastaid kõrvalt jälginud, kuidas ja kes erinevates turundusvaldkondades toimetavad. Nüüd olen kõigele sellele lähemal. 

Palju tehakse kaadritagust tööd, mis tegelikult võiks ja peaks olema ühiskonnas nähtavamal kohal. Ühiskonnas peaks olema ka parem arusaam, miks ja kuidas on erinevad turundusvaldkonnad olulised ja kasulikud. Kui TULI kaasab õigeid inimesi ja infokanaleid, siis oleme kogu valdkonnale üha kasulikumad. 

Mis saab sinu hinnangul kõige suuremaks väljakutseks?

Väljakutsetele saab läheneda erinevate nurkade alt. Suur väljakutse võiks ju kõlada: muuta turunduse valdkond nähtavamaks. Kuskil seal taamal on hulk väikeseid väljakutseid ja praegu meenub esimese hooga märksõna: tunnustus. Valdkond ise tunnustab end hoolega ja hästi, aga mulle tundub, et valdkonnast väljaspoolt teatakse liiga vähe, kui andekad inimesed on tegelikult nende kuldsete munade taga. See on lihtsalt üks näide, kus on kindlasti kõvasti arenguruumi. 

Lisainfo:
Kaarel Täll
Kommunikatsioonijuht
Turundajate Liit
+372 56696196

Tutvu TULI tiimi ja juhatusega

Turundajate Liit ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. Liidu missiooniks on tõsta kohalike ettevõtjate ja terve Eesti ühiskonna teadlikkust turunduse erinevatest aspektidest kui väärtusest ning tagada tegijate tase selle väärtuse kasvatamisel.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt