31.12.2021

TULI juht võtab aasta kokku – Kuldmuna peost kuni uute eesmärkide püstitamiseni

Umbes täpselt aasta tagasi, kui olin suundumas perega jõule tähistama, sain kutse TULI juhatuselt hakata senise projektijuhtimise töö asemel TULI tegevjuhiks – esialgu kohusetäitjana ja hiljem ilma kt-tähiseta. Ootamatu pakkumise võtsin pärast mõningast mõtlemisaega vastu. Miks?

Anniken Haldna ja Kaarel Täll.

Algus

Olles selleks ajaks juba üle aasta TULIga vabakutselise projektijuhina kaasa teinud, olin tundma õppinud erakordselt toetavat ja töökat juhatust, tegevtiimi ja muidugi ka TULI liikmeid. Olles turunduse valdkonnas pigem uus, tundsin suurt tahet ja uudishimu liikmete ja valdkonna heaks ka edaspidi tööd teha. Uudishimu ja inimesed on tagantjärele end analüüsides olnud ehk kõikides mu töödes kõige tõukavam jõud.

Soovisin juhtida TULI kui inimestekeskset organisatsiooni – ehitada väärtuslikku, uuendusmeelset, aktiivset ja loomingulist kogukonda. Eesmärk oli hoolimata koroonaajast hoida kokku, suhelda tihedalt läbi veebinaride ja ühiste koostegemiste. 

See on minu kokkuvõte 2021. aastast TULIs. Mitmed pisemad projektid jäid siit nimekirjas välja, aga toon välja olulisemad ja meeldejäävamad.

TULI taskuhääling startis jaanuaris 2021 TULI juhatuse liikme Taivi Koitla eestvedamisel. Taskuhäälingu formaat on portaali sisule lisaks vahetu viis olla mitmete teemadega kursis ja saada nii mõnegi meie liikmega lähemalt tuttavaks. Pärast mõningast pausi stardib uus hooaeg taskuhäälinguid jaanuaris – aasta esimesel kuul räägime olulisematest turundustrendidest. Saatejuhiks on endiselt Taivi ja stuudiokülalisteks valdkonna eksperdid.  

Jaanuaris liitus TULIga QQQ seo tiim Meelis Villi juhtimisel. Mitmed meie liikmetest on juba kasutanud võimalust, et parendada vastastikkust nähtavust veebis, andes meile sisendi täitsa oma maandumisleheks TULI all. Täname usinaid TULI praktikante Maarja Liisa Kärpi ja Margaret Põldsaart, kes projekti TULI tegevtiimi poolt juhtisid. 

Päris kõik TULI liikmetest pole veel veel jõudnud oma sisendit saata, aga kuna projekt jätkub, siis suhtleme sel teemal peagi taas.

Aasta alguses toimus elavnemine meediaagentuuride seas, keda on nüüdseks kokku TULIs juba üheksa – omaette klastris on võetud eesmärkideks meediaagentuuride maine ja uuringute kvaliteedi parendamine, meediaplaneerimise õppe kvaliteedi tõstmine ning hea tava juhendi loomine. Meediaagentuuride seltskond otsib aktiivseid panustajaid, kes sooviksid kaasa lüüa.

Aasta alguse mitmekülgsed toimetused jätkusid Kuldmuna korraldusega – TULI tegevtiim ja juhatus polnud piirangute ja eriolukorra tõttu kohtunud juba kuid, aga harjumuspärases Zoomirütmis värskendasime juhendi, kuldmuna.ee sai uue veebilehe ning koostasime Kuldmuna 2021 žüriid.

Suure küsimärgi alla jäi peo toimumine. Kui korraldust alustasime, polnud meist kellelgi aimu, millal võiksid piirangud lõppeda – tegime panused, et see võiks olla juuni teises pooles, aga et oma šansse suurendada, planeerisime peo õue.  

Kuldmuna gala pidu

Kuldmuna korraldamine, koostöö uue projektijuhi Terje Saarega, žüriide esimeeste ja Kuldmuna žüriidega, tudengitega ning Kuldmuna töögrupiga (Taivi Koitla, Martin Rauam, Elamusstuudio/Broadline), oli minu jaoks isiklikult kõige lemmikum periood sellest aastast.

Nautisin kõiki väljakutseid, protsessis oli nii palju avastamist ning loomingulisi ülesandeid. Kindlasti oli olukordi, kus esimest korda korraldamine minu kahjuks mängis, aga võtsin pärast Kuldmuna pidu reflektsiooniks terve nädala, et kõik õppetunnid kirja panna.

Ja peost rääkides – see kukkus Elamusstuudio ja Broadline’i ühisel pingutusel välja lausa võrratult. Üks erilisemaid hetki saabus peol elutööpreemia laureaadiga Rain Teimanniga vesteldes – ta oli siiralt üllatunud ja tänulik selle üle, et kohal olid nii uued kui ka vanad tegijad. Et kõik päriselt tulidki kokku. Ja seda rõõmu jagasin temaga 100%. 

51284033227 008aef2b46 o
Rain Teimann (vasakul) ja Anniken Haldna (keskel).

Lõpuks sain ka mina zoomist välja ja olles TULI juhina toimetanud juba seitse kuud, sain esimest korda näha näost näkku mitmeid liikmeid ning koostööpartnereid, kellega varem ainult läbi ekraani suhelnud. See oli hindamatu väärtusega päev ja ootan põnevusega uue aasta pidu. Kuldmuna kasvab, areneb ja on endiselt olemas kõigi valdkonna inimeste jaoks.

Loetud päevad Kuldmunast hiljem sai valmis laialdast kõlapinda kogunud Kantar Emori uuring, mis viimati viidi läbi 2018. aastal. Uhke tunne oli mitmete uute tegijate üle nimekirjas ja ka pisemad agentuurid said tähelepanu nii tuntuse kui ka hinnatuse kategooriates. 

Uus juhatus, uus etapp

Uue juhatuse valis liit endale suvehakul. Algas uus etapp, et üksteist paremini tundma õppida ning julgeid eesmärke seada.

27. juulil korraldasime ja osalesime TULI liikmetega sotsiaalministeeriumis vaktsineerimise häkatonil ning ligi kaheksa nädalat olime aktiivselt mõtete ja tegevustega kaasas. TULI panuseks jäi kodulehe vaktsineeri.ee uuendusettepanekutse tegemine. Olime sotsiaalministeeriumiga kaasas, et anda sisend nende hankepartneritele ning hoolimata harjumuspäraselt pikemast ajajoonest, läks leht lõpuks live’i detsembris. Pikemalt sellest projektist juba peagi TULI portaalis.

Portaalist rääkides – augusti keskpaigas liitus TULI tiimiga täiskohaga kommunikatsioonijuht Kaarel Täll, kellega lükkasime TULI missioonidele täiskäigu sisse. Suur eesmärk oli korraldada novembris konverents – saime kinnitatud põnevad esinejad ja teemad, asukoha ning produktsioonipartneri. Konverentsi laiem teema sai valitud TULI liikmete profiili arvesse võttes – koostöö agentuuride ning klientide vahel. 

Kahjuks jõudis konverentsi toimumise ajaks viiruse olukord taaskord tõsisemaks muutuda – seega kohtume hoopis 7. aprillil Tallinna Botaanikaias

Suve lõpus ning sügisel jõudsime koos aega veeta ka mitmel füüsiliselt toimuval ettevõtmisel: toimus MIXD x TULI tenniseturniir ja septembri alguses kogunesime Kultuurikatlasse ajurünnakule, kus TULI liikmed kohtusid klastrite kaupa. Leiti ühiseid muresid ja rõõme, mida järgmise kahe aasta jooksul jagada ja ühiselt parendada. Septembri lõpus kohtusime meeleolukal Alibil Ellex Raidlas.

Oktoobris vormistasid Voog ja TULI omavahel Defol.io platvormi üleandmise. TULI tiimi lisandus vabakutseline arendaja Aigar Lusti, kes aitas platvormi üle võtta ja jääb TULI tehniliseks toeks kõikides järgnevates sammudes. 2022. aastal planeerimine defol.io platvormil võõrustada vähemalt neli konkurssi.

2021. aastal viisime koostöös partneritega läbi 15 veebinari, neid kõiki saab järelvaadata liikme keskkonnas

 • TULI x Havas veebinar: Mis teeb brändid tähendusrikkaks?
 • TULI x Ellex Raidla veebinar: Põletavad teemad autoriõiguste maastikul
 • Initiative meediaraport 3
 • TULI x Smaily: Mis toimub meiliturundusega?!
 • TULI x Smaili: Kuidas disainida töötaav uudiskiri?
 • Initiative meediaraport 4
 • Mindshare veebinar: Kuidas meediaagentuur aitab äri kasvatada?
 • TULI sotsiaalmeedia ekspertide kohtumine: FB loovsessioon HTTPooli juhtimisel
 • Appi, küpsised kaovad – veebinar Peeter Marvetiga
 • Rethink veebinar – külas oli hinnatud reklaamiagentuur Kanadast
 • Kuidas Kuldmunal edukas olla?
 • Veebinar “Kogu tõde TULI agentuuride tuntuse ja maine uuringust”
 • TULI veebinar: Reinvention – muutuste positiivne külg
 • TULI x Adact veebinar: Gamification Marketing kui vältimatu turundusmeede
 • TULI x SEB veebinar: Kuidas teha turundust lähtuvalt majandusnäitajatest?(saadaval ainult slaidid)
 • TULI hommikuseminar: LinkedIni müüdid ja tegelikkus
 • TULI üldkoosolek

Kõiki WFA veebinare saab vaadata siit!

Enne, kui 2022. aasta hooga algab, tahan võtta hetke ja südamest tänada kõiki TULI liikmeid, kes on osalenud sündmustel, saatnud põnevaid lugusid portaali ja olnud igati liidu tegemistega kaasas. Aitäh endisele ja praegusele juhatusele, tegevtiimile – Silja Oja ja Kaarel – ning Kuldmuna projektijuht Terje Saarele ja assistentidele Margaretile ja Alice Veedlale. Suur kummardus koostööpartnerite ning väliste tugisüsteemide ees, tänu kellele saame ka 2022. aastal suuri projekte ette võtta.

Aga jah, 2022 algab põnevalt – esimeses kvartalis sünnib uus Kuldmuna arhiiv, milles on kõrgeks prioriteediks seatud kasutajamugavus ning talentide esile toomine. 

Jätkuvad põnevad veebiseminarid ja esimesel võimalusel taastame ka meie füüsilised kokkusaamised. Toimub konverents “Making sense”, Kuldmuna 2022 konkurss ning valdkonna suur pidu mais. Ootame TULIga liituma kõiki, kes soovivad valdkonna edust ja tegemisest osa saada ja panustada. 

Liitu TULIga!

Soovime kõigile ilusat aasta lõppu ja uuel juba TULIselt edasi!

Anniken Haldna, TULI tegevjuht

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt