01.10.2020

Tabascoga liitus maailma tippbrändidega töötanud kunstiline juht Mehhikost

Tänasest töötab loovagentuuri Tabasco ridades Mehhikost pärit tipp-disainer Dieter Urrutia, kes on kunstilise juhina loonud kampaaniaid mitmele maailmatasemel brändile.

Dieter Urrutia
Tabasco AD Dieter Urrutia
Kui nimetada vaid mõned, siis on Dieter Urrutia olnud kunstiline juht erinevate projektide puhul Samsungile, KLM-ile, Vodafone’ile, Burger Kingile, Land Roverile, Alfa Romeole, Jeepile, Mehhiko turismiministeeriumile ja isegi kunginglikule mootorispordisarjale F1. Viis aastat on ta töötanud Senior Art Directorina Mehhiko Leo Burnettis.
„Suhtlus Dieteriga tekkis mõned kuud tagasi ning tema portfoolioga tutvununa võin öelda, et selliseid töid Eesti disainerite portfooliost ei leia. Üks asi on muidugi väline fassaad, ent Skype’i vestlus temaga veenis nii mind kui Kerstin Raidmat, et selline pärl on meie tiimi igal juhul teretulnud. Kuna Tabasco ambitsioon on pakkuda parimat kvaliteeti ja teha maailmatasemel lahendusi, siis lühidalt öeldes olnuks rumalus sellist meest mitte palgata,“ sõnas Tabasco juht Oliver Lomp. “Ja pealegi: Dieter on ka inimesena väga lahe tüüp!”
Pikalt Mehhiko tippagentuurides töötanud Urrutia jaoks polnud Eesti juhuslik valik. Talle sümpatiseeris Eesti e-riigi ambitsioon ning kuna ta soovis Euroopas töötamist jätkata, tundus siia tulek õige valik. Lisaks sümpatiseerisid talle Tabasco tänavused tööd Rademarile, Bauhofile ja Olerexile.
„Ma ootan Eestis töötamisest väga palju. See, mida ma olen ajakirjadest teie start-upidest ja e-riigist lugenud, on jätnud väga võimsa mulje,“ ütles Urrutia.
Tabasco jaoks on oluline veel üks aspekt, nimelt laieneb Urrutia liitumisega ka agentuuri tegevusspekter.
“Ta on erakordselt tugev UX-disainer ning just selline tüüpaaž meie meeskonnas puudus. Meie visioon on hoiduda lauavalvuritest, sest usume, et iga inimene peab tooma tugevat lisaväärtust. Urrutia kaasamine toetab väga tugevalt meie valitud suunda. Juhuslikke inimesi meil pole ja ka ei hakka olema,” lisas Lomp.
Silja Oja, TULI
Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt