23.02.2021

Statistikaamet valib parimat andmelugu ja infograafikat

Statistikaamet ootab kuni 28. veebruarini konkursile „Andmepärl 2021“ silmapaistvaid andmekäsitlusi, et välja selgitada Eesti möödunud aasta parim andmelugu ja infograafika.

Andmepärl 2021

„Praeguses infoühiskonnas on muutnud andmete kirjaoskus ja andmete lugemisoskus järjest olulisemaks, seepärast on vajalik teada, millised on eeskujud ja parimad näited, mida järgida,“ ütleb konkursi „Andmepärl 2021“ žürii esimees, statistikaameti asepeadirektor Andres Kukke. 

Statistikaamet ootab kõiki, kes igapäevaselt loovad andmetest mustreid ja seoseid, osalema „Andmepärl 2021“ konkursil.

Konkursi kategooriad

Parima andmeloo auhinnaga tunnustatakse autorit, kelle andmete tõlgendamine ja kasutus on toonud mõnda valdkonda või nähtusesse märkimisväärset selgust, suurendanud inimeste informeeritust, tekitanud laialdast ühiskondlikku arutelu või muutnud inimeste käitumist.

Parima infograafika auhinnaga tunnustatakse autorit, kelle loodud andmevisuaal, rakendus või infograafika on eeskujuks, propageerib andmete kasutamist ja mõtestamist visuaalse keele kaudu. Selles on kasutatud parimaid infograafika meetodeid. Töös on originaalsust ja eksperimenteerimise julgust ning selle disain on kasutajasõbralik.

Osalemine ja hindamine

Konkursil võivad osaleda üksikisikud, kollektiivid, avalikud asutused ja ettevõtted, kelle andmelugu või infograafika on avaldatud aastal 2020. Konkursile esitatud töid hindab statistikaameti kokku kutsutud hindamiskomisjon.

Parima andmeloo aitavad välja valida dataajakirjanik Riin Aljas, andmeteadlane Marduk Technologies’is Indrek Seppo, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ja andmeteaduse õppetooli juhataja professor Jaak Vilo, Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus ja statistikaameti juhtivanalüütik Kaja Sõstra.

Parima infograafika žüriisse kuuluvad disainiagentuuri Velvet disainijuhtKristian Kirsfeldt, Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna lektor ja projektijuht Sandra Nuut, Ekspress Meedia ajalehtede kujundusjuht Ivar Kuldver, Postimehe infograafika toimetaja Alari Paluots, statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment.

Hindamistööd juhib statistikaameti peadirektori asetäitja andmehalduse ja andmeteaduse alal Andres Kukke.

Žürii valib kummaski kategoorias välja kuni viis parimat tööd, millest võitjad valib rahvas hääletuse teel.

Tööde esitamine ja võitjad

Konkursile oodatakse töid hiljemalt 28. veebruariks 2021 e-posti teel  märksõnaga „Andmepärli parim andmelugu“ või „Andmepärli parim infograafika“. Töö võib esitada nii autor ise kui ka keegi teine.

Statistikaamet kuulutab parima andmeloo ja infograafika auhinna nominatsioonid oma veebilehel välja 15. märtsil 2021. Võitjad selguvad 31. märtsil 2021. Kummagi kategooria võitja saab preemiaks valikuliselt kas raamatu- või elektroonikapoe 500-eurose kinkekaardi.

Võitjad ja kummagi kategooria viis parimat tööd avaldatakse statistikaameti veebilehel. Loe konkursi täpsemate tingimuste ja hindamise kriteeriumide kohta siit. Lisateavet saab e-posti teel  või telefonil 625 9300.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt