17.11.2020

Selgusid selge sõnumi auhinna 2020. aasta võitjaid

Selge keele patroon Ülle Madise annab täna üle 2020. aasta selge sõnumi auhinnad. Auhinna saavad „Eesti inimarengu aruanne 2019/2020“, kampaania „Meri algab siit“, telesaade „Maailma kõige targem rahvas“ ning Statistikaamet.

Parima selge sõnumiga tarbeteksti auhinna pälvib „Eesti inimarengu aruanne 2019/2020“, mis on selge ülesehitusega ja kergesti loetav. Aruande andmed on ristkasutatavad, iga peatüki alguses on esitatud põhisõnumid ning teemade erinev värvikasutus annab hea ülevaate.

Tarbeteksti kategoorias märkis hindamiskomisjon ära Akkadiani kriisikommunikatsiooni abimaterjalid ettevõtetele ja Tele2 teenuste kasutamise üldtingimused.

Parima selge sõnumiga tarbepildi auhind antakse kampaaniale „Meri algab siit“. Kampaania annab sõnumi edasi õiges kohas linnatänaval, juhib tähelepanu prügipimedusele ning kutsub üles oma käitumist muutma.

Tarbepildi kategoorias märgiti ära ka kuhuviia.ee meeskonna loodud jäätmete liigiti kogumise pildikeel.

Parim selge sõnumiga tarbetekst koos tarbepildiga on telesaade „Maailma kõige targem rahvas“. Teaduspõhine haridussaade räägib põnevast ja tõhusast õppimisest. Eesti koolides tehtud katsetes tutvustatakse ja põhjendatakse edukaid õppimismeetodeid.

Kategoorias tarbetekst koos tarbepildiga märgiti ära veebilehed hiv.ee ja puugiinfo.ee ning Sotsiaalkindlustusameti perehüvitiste e-teenus.

2020. aasta selge sõnumi edendaja on Statistikaamet, kelle eesmärk on anda ühiskonnale usaldusväärset ja kontrollitud infot, mida oleks mugav kasutada. Amet on loonud mitu tõhusat digitööriista ja rakendust, kus oluline riiklik statistika on esitatud visualiseerituna ja on kättesaadav vaid paari klõpsuga. Statistikaamet on uuendanud ka oma kodulehte, mis on kasutajasõbralik, selge ja tõhusa otsinguga.

Edendaja kategoorias märgiti ära Riigi Infosüsteemi Amet, disainibüroo Velvet ja Häirekeskus.

Eriauhinna pälvivad Irja Lutsar ja Arkadi Popov oma selgete ja tasakaalukate tervisesõnumite eest.

2020. aasta selge sõnumi auhinna võistlustöid hindas Eesti Keele Instituudi, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse, Tartu Ülikooli, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, E-riigi Akadeemia, OÜ Geenius Meedia ja OÜ Spurt esindajatest koosnev komisjon.

Galat saab jälgida selge sõnumi Facebookis.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt