25.02.2021

Saa tuttavaks: Kuldmuna 2021 žüriide juhid

Loovusfestivali Kuldmuna 2021 žüriisid juhivad Hannes Paesoo (KOOR), Kärt Villmann (AD Angels), Nikolai Mihailišin (Münchhausen), Oliver Lomp (Tabasco), Ivo Kallasmaa (Dalton), Taavi Esperk (Elamusstuudio) ja Laura-Maria Freiberg (Telia).

Kärt Villmann
Kärt Villmann. Foto: Erakogu

„Nii nagu eelnevatelgi aastatel, tegi ka tänavu Eesti turunduse tippsündmust korraldava TULI juhatus Kuldmuna auväärse žürii osas omad ettepanekud ja langetas hääletuse teel lõpliku otsuse. Meil on vedanud, et igal aastal on meil professionaale ning valdkonna entusiaste, kes väljakutse rõõmuga vastu võtavad. Tänu kvaliteetsetele žüriidele ja tagasisidele, mida nad võistlustöödele annavad, tõuseb ka kogu valdkonna tase,” ütles Turundajate Liidu (TULI) juhi kohuseid täitev Anniken Haldna.

2021. aastal on Kuldmunal kokku kaheksa žüriid, mis hakkavad hindama järgnevaid kategooriaid: audio&video, digi, üritusturundus, reklaam, PR ja disain. Mahukas disainižürii on sel aastal jaotatud kaheks. Lisaks toimub ka noortekonkurss Pesamuna.

„Disainikategooriaid on Kuldmuna konkursil kokku 16, pakenditest ja brändingust kuni trükiste ja keskkonnadisainini. Otsustasime koos ADC-ga, et žüriide koormuse ühtlustamiseks on vajalik kahe disainižürii moodustamine,“ selgitas Haldna.

Kuldmuna 2021 žüriide juhid:

DISAIN II

Disainižüriid, mis hindab trükiseid, keskkonnadisaini ning meisterlikkust tüpograafias, illustratsioonis ja infograafikas juhib Kärt Villmann, kes tegutseb Eesti disainimaastikul juba alates varastest 1990ndatest. 17 aastat ta olnud loovagentuuri AD Angels partner ja loovjuht.

Kärt pärineb kunstnike perekonnast, nii et loovus on tal veres. Tema õde on tuntud moekunstnik Reet Aus ja vend produktsioonifirma Kuukulgur Film juht Priit Aus. Ta on lõpetanud 1995. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disainerina. Muuseas, tegemist oli EKA esimese graafilise disaini lennuga ja Kärdi nimi oli lõpetajate nimekirjas esimene.

Pärast mitmetes väikestes disainibüroodes töötamist liitus ta AD-na Ideaga, kus kohtus oma praeguse äripartneri Annika Aviksoniga. Kärt oli reklaamibüroo Idea esimene AD. Kunagi hiljem sai Ideast Euro RSCG Idea ja nüüd on nad hoopis Havas. 2004. aastal avasid Kärt ja Annika koos loovagentuuri AD Angels. Sellest ajast alates on nad töötanud koos paljude eri klientidega – kohvikutest, pankadest, hotellidest, telekanalitest ja kaubanduskeskustest kuni Eesti presidendini.

Kärt on olnud varasemalt ADC (Art Directors Club) Estonia, ADC Europe’i ja ADC Philadelphia kohtunik ning ka loovusfestivali Kuldmuna žürii esimees. Ka teda ennast on tänaseks kuhajaga auhinnatud nii Kuldse Naela kui ka Kuldmuna konkurssidel.

Hannes Paesoo
Kuldmuna 2021 disainižürii juht Hannes Paesoo

DISAIN I

Disainižüriid, mis hindab pakendi- ja brändingukategooriaid, juhib Hannes Paesoo – Eesti ainsa ja paljuauhinnatud pakendidisaini agentuuri KOOR alustav partner ja art director.

Hannes on disaininud pakendeid ja ehitanud brände üle 15 aasta, keskendudes peamiselt FMCG sektorile. Alustas ta oma disainerikarjääri väikeses disainibutiigis nimega Flash AD ja liikus sealt edasi Divisioni nimelisse reklaamibüroosse. Aastast 2011 on ta koos Jaanus Veerberkiga KOORe eestvedajaks ja tema käe all on uue väljanägemise saanud brändid Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Ta on osalenud disainižüriide liikmena nii ADC*E-l kui ka Kuldmunal ning lisaks juhtinud ka NAPA pakendidisaini žüriid Leedus aastal 2017. Auhinnariiullilt võib leida 20+ erinevat värvi auhinda disaini- ja reklaamivõistlustelt üle Baltikumi.

Nikolai Mihailišin
Kuldmuna 2021 audio- ja videožürii juht Nikolai Mihailišin

AUDIO & VIDEO

Audio- ja videožürii juht on Nikolai Mihailišin. Produtsent ja nohik juba pea pool oma elust. Nohik siiski sünnist saati. Käitub Star Warsi ja Marveli teemaliste vestluste juures nagu viieaastane ja vehib kontoris Darth Vaderi mõõka, kui selleks võimaluse saab.

Münchhausen Productions omanik ja tegevprodutsent. Viimasel kümnel aastal tegutsenud peamiselt reklaami tootmisteenuse osutamisega välismaistele klientidele. Aidanud luua visuaalseid/emotsionaalseid väärtusi brändidele nagu – BMW, Audi, Nivea, Withings, Doc Morris jpt.

Oliver Lomp
Kuldmuna 2021 reklaamižürii juht Oliver Lomp

REKLAAM

Reklaamižüriid juhib Oliver Lomp, kelle igapäevaseks ametiks (loov) juhtida reklaamiagentuuri Tabasco. Varasemalt on ta töötanud loovjuhina Optimist Creative’is ja Imagine’is. Viimasel neljal aastal on tal loovkonkurssidel läinud enam kui hästi, ent kõige suuremat rõõmu pakuvad Oliverile kampaaniad, mis loovad jäävat väärtust ehk et mille tulem jääb püsima ka aastaid pärast nende loomist.

Reklaamiinimesena on ta veendunud, et kõige parem loovinimene on see, kes suudab enda mätta otsast aeg-ajalt lahkuda, et näha, kuidas paistab maailm teistelt mätastelt. „Insighti väärtus on võrdne nii kesklinna lokaalis peenutsejatega Moët & Chandon’i klaase kokku lüües kui ka külakõrtsis kohaliku kaluriga orikat libistades: mõlemad on sihtgrupid, mõlemad on inimesed meie ümber. Mida rohkemaid tahke elus näha, seda laiem on silmaring ja seda tugevam oled ka oma reklaamitöös,“ on Oliver veendunud.

Hobid: ajalugu, kirjutamine, filosoofia, (dokumentaal)filmid, muusika, sport, võõrad kultuurid, elu. Ei meeldi: tänamatus, tähtsust täis inimesed, pahatahtlikus, kadedus, silmakirjalikus, äärmuslus, koroona.

Ivo Kallasmaa
Kuldmuna 2021 PR-žürii juht Ivo Kallasmaa

PR

PR-žürii juht on Ivo Kallasmaa, kes teadis juba keskkoolis, et PR on valdkond, millega tema soovib oma hilisemas elus teadlikult tegeleda. Nüüdseks on Ivo oma valitud erialal tegutsenud enam kui 15 aastat ning on siiani kindel, et valik, mis kunagi tehtud sai, on endiselt just see ÕIGE. Kommunikatsioonibüroo Dalton asutaja ja juhina on ta aja jooksul teinud nii üleriigilisi kui ka ülemaailmseid põnevaid kampaaniaid, mille kajastused on jõudnud miljardite inimesteni.

Oma kogemusi jagab ta igapäevaselt juba viimased 4 aastat TULI juhatuses ning Eestimaa Sünnitusmajade nõukogus ning annab loenguid Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. „Põnevust pakub igapäevaselt Daltoni strateegina töötades see, kuidas kasutada kommunikatsioonis digitaalseid andmeid oma klientide sihtgruppidega suhtlemiseks, kuidas luua strateegiaid, mis päriselt sihtgruppidele korda läheksid ning kampaaniaid, mis lendaksid väikesest Eestist edukalt rahvusvahelisse meediasse nii, et Eesti ettevõtted saaksid tuntuks ka väljaspool Eestit,“ ütleb ta.

Laura-Maria Freiberg
Kuldmuna 2021 digižürii juht Laura-Maria Freiberg

DIGI

Digižüriid juhib Laura-Maria Freiberg – disainijuht ja strateegiline disainmõtleja, kes igapäevaselt juhib Telia disainimeeskonda. On töötanud mitmete ettevõtete disainiosakondades ja reklaamiagentuurides. Tema peamisteks teemadeks on DesignOps, UX/UI disain, teenusedisain, disainiprotsessid ja loominguline koostöö. Tal on magistrikraad juhtimises, uurimisvaldkondadeks disainijuhtimine ja disaini äriline väärtus.

Taavi Esperk
Kuldmuna 2021 üritusturunduse žürii juht Taavi Esperk

ÜRITUSTURUNDUS

Üritusturunduse žüriid juhib Taavi Esperk – üritusturundusagentuuride Elamusstuudio ja Vool Events projektijuht ning partner.

Taavi on olnud erinevate loovlahenduste teostamisega ametis juba viimased 15 aastat. Tallinna Ülikooli vilistlane, hobusevaras. Enne agentuuri poolele asumist vedas Taavi üritusturundust BIGBANK-is. Aastatel 2008–2014 viis ta projektijuhi ja partnerina ideid ellu agentuuris Broadline, kusjuures nende seitsme aasta jooksul noppis Broadline neljal korral Kuldmunal aasta üritusturundusagentuuri tiitli. Rohkemaks ei ole selles vallas siiani olnud suuteline ükski teine agentuur!

Enne kui Taavi liitus Elamusstuudioga, sai tal aastal 2015 koostöös Priit Miku ja Karel Kulbiniga viidud ellu EAS-i EpicEstonia kampaania produktsioonipool. Selle teostuse eest pälvis tiim Aasta Turundustegu 2015 Grand Prix. Teine Grand Prix ootas Vool Events kampa ees aastal 2019, mil Kuldmuna peaauhind teeniti koos Orangetime’iga sepitsetud Coca-Cola All-Hands Meeting teostuse eest.

Kuldmuna Gala projektijuht on Taavi olnud aastatel 2010, 2012 ja 2018–2020. Aastast 2003 on ta Spordiürituste Korraldamise Klubi ürituste korraldustiimi liige (Tallinna Maraton, Maijooks, Narva Energiajooks, BIGBANK Kuldliiga, ERGO Maailmamängud). Käesoleval 2021. aastal on ta Eesti Kergejõustikuliidu poolt veetava U20 Euroopa Meistrivõistlused kergejõustikus projektijuht.

Kuldmuna žürii juht vastutab žürii töö eest, juhib hindamisprotsessi ja jälgib, et reegleid täidetaks. Žürii juht on tööde hindamisprotsessis hääleõiguseta.

Kuldmuna 2021

Mai lõpus toimub 23. korda Eesti turunduse suursündmus Kuldmuna, kus selgitatakse välja eelmise aasta loovaimad sündmused, reklaamid ning turundus-, kommunikatsiooni- ja disainilahendused. Kuldmuna jätkab koostööd ADC*Eesti Disainiauhindadega.

Kuldmuna 2021 ajakava:

  • Tööde vastuvõtt: 5. aprill – 4. mai 2021
  • Hilinejate vastuvõtt: 5. mai 2021 – 12. mai 2021
  • Esitatavate tööde esmailmumise vahemik peab olema: 25. jaanuar 2020 – 4. aprill 2021
  • Pidulik auhinnagala: 28. mail 2021.

Peagi tuleb rohkem infot Kuldmuna 2021 teema, kategooriate ja žüriide koosseisude kohta.

2020. aastal esitati Kuldmunale rekordilised 848 tööd, sh 41 tööd noortekonkursile Taeva Pesamuna. Otsesaate vahendusel kuulutati välja 45 Kuldmuna, 47 Hõbemuna ja 50 Pronksmuna.

Kuldmuna korraldaja Turundajate Liit (TULI) on kõiki turundusega tegelevaid professionaale ühendav liit, mille missiooniks on tõsta kohalike ettevõtjate ja terve Eesti ühiskonna teadlikkust turunduse erinevatest aspektidest.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt