19.05.2021

Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar valiti News Media Europe’i asepresidendiks

Kirjastajate üle-euroopaline katusorganisatsioon News Media Europe valis Mart Raudsaare oma asepresidendiks. Tegemist on suure tunnustusega Raudsaarele, Postimehele ja Eestile. NME tegeleb meedia majandusmudeli, õigusregulatsiooni ja sõnavabaduse küsimustega. Raudsaar ei lahku Postimehe peatoimetaja kohalt, NME asepresidendi amet on töö, mida ta saab teha just Postimehe peatoimetaja olles.

Mart Raudsaar
Mart Raudsaar

Euroopa progressiivset meediatööstust ühendav News Media Europe (NME) valis eile toimunud peaassambleel NME asepresidendiks Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaare.

Mart Raudsaare volitused NME asepresidendina hakkavad kehtima 17. novembrist ja need kehtivad kaks aastat. Varem on Mart Raudsaar Eesti Meediaettevõtete Liidu juhina töötades kuulunud NME nõukokku.

“Arvan, et see on suurepärane võimalus jätkata tööd terve Euroopa ja sealhulgas ka Eesti ajakirjanduse heaks,” ütles Mart Raudsaar. Tema sõnul on tegevusspekter lai: majandusküsimused ja sõnavabadus. Mart Raudsaare sõnul on keskne teema, kuidas maksustada suuri globaalseid ettevõtteid, kes viivad reklaamiraha välja. Ta lisas, et see ei ole mitte ainult Eesti, vaid ka Euroopa küsismus ning küsimus võrdsest konkurentsist.

NME valis eilsel üldkogul NME uueks presidendiks Victoria Svanbergi ning lisaks Mart Raudsaarele asepresidentideks Joanne McGreevy, Paloma de Yarza López-Madrazo ja Tom Nauta.

News Media Europe esindab Euroopas üle 2500 meediaettevõtte, sealhulgas ajalehed, raadio, televisioon ja veebikanalid. NME on pühendunud ajakirjandusvabaduse, professionaalse ajakirjanduse kestlikkuse ja ausa konkurentsi edendamisele meediaturul.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt