08.04.2021

Orkla Eesti müügidirektor Janek Kalbin liitus tervisetoodete ettevõttega Chaga

Kodumaiste loodustoodete ja toidulisandite tootmisettevõte Chaga OÜ laieneb. Meeskonnaga liitusid ekspordivaldkonna tipptegijad Janek Kalbin ja Manuel Fiedler. Kalbin asus Chaga OÜ ekspordidirektoriks ning Fiedler juhtima äriarendust Saksamaal, Austrias ning Šveitsis.

Janek Kalbin

Ettevõtte tegevjuht Siim Kabrits ütles, et viimane aasta on Chaga OÜ jaoks kulgenud väga kiires tempos jõudsalt kasvades ning järgmiste aastate eesmärgiks on ekspordi suurendamine. „Kaasasime möödunud aastal investoritelt pool miljonit eurot ning alustasime uut arenguetappi, mille fookuses tooteinnovatsioon ning sisenemine uutele turgudele. Rahvusvaheline huvi tervisetoodete vastu on tõusuteel. Alles hiljuti alustasid Chaga Health eliksiirid näiteks teekonda Austraaliasse,“ selgitas Kabrits. „Mul on väga hea meel, et meeskonnaga liitusid ekspordivaldkonna mainekad tipptegijad Janek ja Manuel, kes toovad kaasa oma teadmised ja oskused ekspordi strateegilisest korraldamisest ning äriarendusest.“

Chaga OÜ uus ekspordidirektor Janek Kalbin sõnas, et tema tööelu on viimased 20 aastat olnud seotud rahvusvaheliste meeskondade ja ettevõtete juhtimisega Baltikumi ja UK turgudel, peamiselt toiduainetööstuses ning jaekaubanduses. „Chagas köidab mind kasvav ettevõte, millel on suur idee ja tugev tootekontseptsioon, kus kohtuvad traditsioonid, loodus ja innovatsioon ning arengule suunatud meeskonnavaim,“ märkis Kalbin.

Janeki Kalbinil on pikaajaline tippjuhi töökogemus toiduainetööstuses Eestis, Baltikumis ja rahvusvaheliselt. Enne liitumist Chaga OÜ meeskonnaga töötas ta aastatel 2016–2021 Orkla Eesti AS-i juhatuse liikme ja müügidirektorina. Enne seda aastatel 2003–2008 ning 2009–2016 HKScan-i grupis nii Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi müügidirektorina ning juhatuse liikmena kui ka HKScani Läti, Leedu ja UK ettevõtete juhina. Janeki kogemustepagasis on ka töötamine jaekaubanduses, 2008–2009 juhtis ta Bauhofi müügi- ja turundustegevust.

Aprillist juhib ettevõtte äriarendust Saksamaal, Austrias ja Šveitsis Manuel Fiedler, kellel on aastatepikkune töökogemus maailma ühes juhtivamas farmakontsernis- Braun Holding Company’s. „Chaga OÜ tegevjuhi visioon on progressiivne, tema lähenemisviis vastutustundlik ja jätkusuutlik. Mul on suur rõõm, et mind kutsuti tiimiga liituma,“ kinnitas Fiedler. Tema kinnitusel kasutatakse Austrias ja Šveitsis laialdaselt looduslikke ravimeid, mistõttu on loodustoodete ja terviselisandite sektor kiiresti kasvamas.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt