25.03.2022

Milline näeb välja töövarjupäev TV3-s?

TULI praktikant Triin Merisaar käis Tallinna Majanduskooli praktikaga seonduvalt  töövarjupäeval TV3 sotsiaalmeedia spetsialisti Külli Rummeli juures.

Kokku lepiti kohtumine ja valituks osutus päev, kus oli lisaks tavapärasele tööpäevale õhtul ka saate “Teet, Kristjan ja sõbrad” salvestus. Seega oli juba ette teada, et päev tuleb pikk ja põnev!

Esialgu vestles Triin Külliga sellest, mida on tema eelnevalt teinud ja kuidas ta üldse TV3 jõudis. Juttu jätkuks kauemaks, aga töö vajas tegemist. 

Külli hommik algab tavaliselt 8.20 ja esimesed postitused tulevad Star FM-i stuudiost. Hommikuprogrammi ajal lähevad live-i Instagrami story’d ja samal ajal pildistab ta materjali sotsiaalmeedia jaoks. Tehtud pildid lähevad töötlemisse ja juba hiljem Facebooki ning Instagrami. 

Triinule tundus juba sel hetkel, et ühe hommikuprogrammi saatega on ikka tükk tegemist – pidevalt peab olema hetkes ja valmis, et äkki saab tabada midagi, mis köidaks jälgijaskonda. 

image 123927839 3

Triin uuris ka sotsiaalmeedia spetsialistilt Küllilt, mitme kanaliga ta päeva jooksult toimetab. Külli hakkas loetlema erinevaid: TV3; Star FM; saade “Teet, Kristjan ja sõbrad”, “Maskis laulja” ja “Sirje”; seriaal “Armastus” ning TV3 Life. Ja siia võrdluseks toome, et ainuüksi TV3 kanalitele postitab ta 6-7 korda päevas. 

Samal ajal, kui vestlus käib erinevatest postitustest, lõikab Külli välja klippi ”Sirje” saatest, kus laulja Ivo Linna tutvustab oma tuntud kilude retsepti. Kuna klipp on pikk, siis tuleb see lühemaks kärpida ning postituse alla kirjutada retsept. Seega tuleb videot mitu korda kuulata, et kõik komponendid oleksid õigesti kirja pandud. Ja endiselt Triinule ei anna rahu – kuidas üks inimene jõuab nii palju teha? Triin teab väga hästi, et erinevad sotsiaalmeedia kanalid omavad erinevat sisu ja kõigil on oma sihtgrupp.

Selles kõiges orienteerumine tundub tema jaoks pöörane, sest juba visuaalselt ja keeleliselt on kõik erinevad. Ka nentis Külli, et esialgu oligi raske, sest infot on palju ja isegi, kui oled enne olnud sotsiaalmeedia spetsialist, siis uute lehtede jälgijaskonna iseloomude ja soovidega tutvumine võtab aega. 

Vahepeal on jõudnud Triin tutvuda ka TV3 turundusjuhi Annely Adermanniga. Annely on üdini TV3 inimene. Fantastiline energia ja entusiasm! Nii Annely kui ka Külli räägivad, kuidas turunduses peab pidevalt olema valmis selleks, et muudatused võivad tulla hetkega ja reageerida tuleb samuti hetkega. Lisaks peab olema oskus leida atraktiivne materjal tohutust infovoost. Turundustiimiga on iga päev koosolekud, et näha, mis töötab ja mis mitte. 

Postitused tehtud, palju informatsiooni saadud – kohvipausile! See on ka ainuke aeg, mil Küllil on korraks aega oma mõtteid korrastada. Kell on juba veidi pärast viit, aga leiab veel inimesi kohvitoast. Selgub, et need kenad neiud on seotud õhtuse “Teet, Kristjan ja sõbrad” saate salvestusega. 

Mis vahendeid kasutab sotsiaalmeedia spetsialist igapäevatöös? 

Põhiliseks töövahendiks on ikka telefon ja mõnikord ka profikaamera. Tänapäeval on mobiilid nii heal tasemel, et ei peagi kuskil programmis niivõrd palju rõhku töötlemisele panema. Kuid siiski on mõned programmid, mida Külli aeg-ajalt kasutab: Photoshop, Canva Pro, Lightroom, Jotform. 

image 123927839 4

Külli jutustas ka loo, mis on tema jaoks olnud siiani suurim eneseületus. Nimelt anti talle ülesanne teha Kroonika Meelelahutusauhindade jagamisel Facebook live’i koos kuulsustega. See võttis tal küll jala nõrgaks, aga lõppkokkuvõttes sai ta imeliselt hakkama ja meenutab seda kogemust naeratus suul.

Tuleme tagasi saate “Teet, Kristjan ja sõbrad” juurde. Saate otseülekanne algab kell 20.00. Enne on vaja kohtuda saatejuhtidega, et seletada Star FM-i mängu, mis neil peagi eetrisse läheb. Esmane emotsioon, mis Triinu stuudiosse jõudes valdas, oli müstiline – nii palju inimesi, tohutu sagimine, juhtmete rägastik; kõik teevad midagi ja kõigil oli nii lõbus.

Aeg armu ei anna ja otse-eeter peab olema õigel ajal eetris. Huvitav oli Triinu jaoks see, et samas stuudios oli ka TV3 uudiste nurk, seega ühes stuudios mitu saadet. Terve saate aja teeb Külli Instagrami storysid ja postitab need kohe ka sotsiaalmeediasse. Samal ajal pildistab kaameraga, et tabada mahlakaid hetki. Hiljem postitab ta need järelkajastusena erinevatele kanalitele. Saates on ka alati televaatajatele küsimus, mis on Külli koostatud programmis Jotform.

image 123927839 1

Töövarjupäev TV3-s oli Triinu jaoks vinge kogemus! Ta sai palju uusi teadmisi ja Triin sai kinnitust, et tegemist ei ole üldse lihtsa tööga. Sellises valdkonnas peab olema kogu aeg kohal – nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Informatsiooni on palju ja peab aru saama, mis töötab ja mis mitte. Lisaks tuleb jälgida sotsiaalmeedia trende, kuid siiski vaatama, et need sobituks ka ettevõtte sihtrühmaga. 

Sotsiaalmeedia spetsialistile on olulised ja kasulikud kindlasti suhtlemis- ning  fotograafiaoskus. Ja mis põhiline – asja tuleb teha kirega!

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

TV3 on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 92 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt