13.04.2021

Lauri Tikerpe ja Ilmar Kurvits liitusid Optimistiga

Alates aprillikuust tegutsevad Optimisti ridades loovjuht Lauri Tikerpe ja AD Ilmar Kurvits. Sisenedes nende kontorisse on tunne, nagu koroonat polekski. Maja on saginat täis, koosolekuruumides käivad arutelud, köögis pahiseb piimavahustaja. On kohe aru saada, et Optimist ei ole virtuaalne platvorm, vaid päris meeskond, kellele meeldib teha asju koos. Töötada koos, reisida koos, õppida koos. Isegi koroona põeti märtsi alguses koos läbi.

Lauri Tikerpe ja Ilmar Kurvits
Lauri Tikerpe ja Ilmar Kurvits

Magnus, kuidas sa Lauri ja Ilmariga tutvusid?

2014. aasta kevadel jalutas Optimisti uksest sisse üks pikk võõras prillidega tegelane. Ta ütles, et on Ilmar ja oli veendunud, et tuleb siia tööle. Tuligi korraks, kuid toona suutis Taevas töötanud loovjuht ja karismaatik Jaanus Vahtra Ilmari Taeva ridadesse üle meelitada. Samas on mulle nii Ilmari kui ka Lauri puhul alati tundunud, et me teeme ükskord midagi koos. Midagi suurt. Mul on hea meel, et see aeg ongi nüüd käes. Jaanuse osas on ka tegelikult sama tunne.

Ilmar, millega Jaanus Vahtra üldse tegeleb täna? Ta pole minuteada agentuuris.

Jaanus on karismaatik edasi, aga mitte loovjuht. Kas kahjuks, saab temalt endalt küsida. Ta teeb loomingulist tööd küll, aga juba aastaid teatri ja kino hüvanguks. Võimalus temaga koostööd teha oli kindlasti põhjuseks, miks kunagi Taevasse läksin. Minu toonast värbamist Jaanuse poolt võib pidada maailma kõige korporatiivromantilisemaks stseeniks – ta nägi mind koertepargis, jättis oma maasturi keset ristmikku nagu installatsiooni, jooksis minu juurde ja ütles: “Ilmar, sa pead meile tulema.”

Koostööd Lauriga saab pidada põhjuseks, miks pärast Jaanuse äraminekut paigale jäin. Järelikult 7 aastat Lauriga töötades on hinge jäänud ja siin edasi minna tundub olevat see suund. Lihtsustades, raha pidavat saama igast ilmakaarest, head inimest leida on palju raskem. Optimistis neid on.

Lauri, sa olid Taevas 19 aastat – miks keskkonda vahetasid? Kas agentuur pole siis agentuur?

Ma olen pikalt arvanud, et väga vahet pole. Et töö, kliendid, rõõmud ja mured on igas agentuuris suht ühesugused. Eks töö suures plaanis tõenäoliselt ongi, aga olemuselt võib olla päris palju erinevat. Erinev mentaliteet, sisekliima, perspektiiv. Ja kindlasti pole nii, et üks oleks parem kui teine. Igaühele sobivad erinevad asjad. Aga kuna ma olen kogu oma reklaamielu ühes agentuuris veetnud, siis nagu klassikud ütlevad: there’s only one way to find out.

Võib-olla mängis ka see rolli, et tahtsin näha, kas ühest paadunud küünikust ja pessimistist võiks veel optimisti välja võluda.

Igal juhul raske öelda, kas see on mul nüüd teine poolaeg või kolmas veerandaeg, aga praeguses eluetapis tundus pööre oluline. Optimist oma selge sihi ja ülimalt fokusseeritud andekate inimestega pakub kindlasti võimast väljakutset ning sunnib mugavuskookonist välja kooruma. Mis on veidi hirmutav. Aga kindlasti põnev.

Taeva suhtes on mul aga süda rahul, sest minu asemel tuli loovjuhiks pika kogemusega Heiki Urbala, kes teise Taeva loovjuhi Anniga kreatiivreaktiivi kindlalt kõrgel lennus hoiavad.

Silja Oja, TULI

Optimistis on nüüd kokku 8 loovjuhti. Ettevõte on neli aastat järjest pärjatud Aasta Reklaamiagentuur tiitliga ning on Turundajate Liidu liige. Agentuuri juht on Magnus Lužkov.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt