17.09.2020

Kvaliteedimärgisega Austame erinevusi pärjati 32 tööandjat

Eile õhtul andis sotsiaalminister Tanel Kiik mitmekesisust väärtustavatele ettevõtetele kvaliteedimärgise „Austame erinevusi“. Sellega tunnustab riik organisatsioone, kes on võtnud fookusesse mitmekesisuse ja kaasatuse edendamise.

Sotsiaalminister Tanel Kiik õnnitlemas Telia Eesti mitmekesisuse valdkonna juhti Liina Jutti. Paremal Eesti Inimõiguste Keskuse juht Egert Rünne. Foto: Aron Urb.

16. septembril tunnustasid Eesti Inimõiguste Keskus ja Sotsiaalministeerium kvaliteedimärgisega “Austame erinevusi” 32 tööandjat, kes on võtnud fookusesse mitmekesisuse ja kaasatuse edendamise oma organisatsioonis. Esmakordselt pälvisid tunnustuse Telia Eesti, ADM Interactive, Pipedrive, IPF Digital, SOL Baltics, VIA 3L, Vabaühenduste Liit, Playtech Estonia, Ellex Raidla, Prisma Peremarket, Nordea Bank Abp Eesti filiaal, Creditstar Group, Vanalinna Ehitus, Enics Eesti ja Töötukassa.

Märgised andis Fotografiska kohvikus toimuval tunnustusüritusel pidulikult üle sotsiaalminister Tanel Kiik, kes rõhutas oma kõnes, et organisatsioonid, kes austavad erinevusi ja tegelevad mitmekesisusega järjepidevalt, aitavad luua sidusama ühiskonna.

dsf1816 scaled
“Austame erinevusi” märgise võitjad 2020

Mitmekesisuse juhtimine on muutunud Eesti töömaastikul järjest olulisemaks, sellega teadlikult tegelevad organisatsioonid on edukamad, innovaatilisemad ja kohanevad kiiremini muutustega. “Austame erinevusi” on märgis tööandjale, kes peab lugu võrdsest kohtlemisest ja kaasavast organisatsioonikultuuri ning kelle sisuline töö mitmekesisuse juhtimisel on eeskujuks ka teistele. “Lähtume ADMis alati inimestest ja peame oluliseks kõikidest töötajatest päriselt hoolimist, sest iga inimene on väärtuslik. Just see teebki meid organisatsioonina tugevaks,” ütles esmakordselt märgisega tunnustatud ADM Interactive’i personalijuht Sigrid Pedak.

Pedaku sõnul peab ettevõte “Austame erinevusi” märgist ka omamoodi kvaliteedinäitajaks, mis näitab märgise saanud organisatsiooni pühendumist mitmekesisuse toetamisele ning seeläbi ka parema töökeskkonna ja ühiskonna loomisele. “Need on olulised väärtused, mida peab iga tulevikku vaatav ettevõte ja asutus järgima,” kinnitas Pedak.

Mitmekesisuse märgis annab Eesti Töötukassa personalijuhi-tööandjatega koostöö nõuniku Kristiina Palmi sõnul võimaluse juhtida nii organisatsiooni sees kui töötukassa kliendisuhtluses veel enam tähelepanu sellele, et maailm meie ümber muutub oluliselt mitmekesisemaks, kui inimeste erinevaid vajadusi märgata, mõista ja aktsepteerida suudame. „Erinevuste väärtustamisest võidamegi ju kõik – nii töö- kui igapäevaelus,“ kinnitas Palm. Ka Töötukassa pälvis 2020. aastal esmakordselt mitmekesise tööandja märgise.

Märgist “Austame erinevusi” annab välja Eesti Inimõiguste Keskus ja selle on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium. Märgis kehtib kaks aastat ja tänavu antakse seda välja teist korda. Tunnustusüritusel õnnitleti lisaks kõiki 2018. aastal märgise pälvinud organisatsioone, kes pikendasid märgist järgmiseks perioodiks, nende seas Swedbank, Kaubamaja ja Häirekeskus.

Silja Oja, TULI

Telia Eesti on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 81 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt