22.02.2024

LOOVUS TULEB! Kuldmuna 2024 paneb fookuse loovusest tulevale rõõmule, mõnule ja elevusele

Läheb lahti! 2024. aasta Kuldmuna teema on “Loovus tuleb”. Visuaalil askeldavad kuldsed inimfiguurid panevad fookuse meie loometöö aluseks olevale kliendi-, agentuuri- ja tiimisuhetele.

Kuldmuna 2024 visuaal. Idee autorid: Gunnar Hunt ja Bruno Palmik (OPTIMIST/Creative).

Kunagi ütles üks agentuuri juht mulle enesekindlalt: “Tead, loometöö on nagu pornofilm. Lõpus peab alati tulema.” Kui sa nüüd mõtled, siis ega ta ju tegelikult väga mööda ei pannud. Me ju kõik teame, et agentuuri ja kliendi suhtes on soovitatav vähemalt korra nädalas loov olla. Samas teavad kogenumad turundajad, et tähtis pole kliendi suurus. Tähtis on, mida sa temaga teha oskad.

Selleks, et olla edukas nii turunduses kui ka vahekorras, on sul vaja ilu, šarmi, nutikust, häid suhteid, osavat suuvärki ja veel osavamaid käsi. Hea loovidee tuleb ju vaid siis, kui panna omavahel kokku asjad, mis muidu kokku ei käiks. Olgu selleks inimesed, reklaamid või tegevused. See on loovus, mis üllatab, erutab, rõõmustab ja toob muutust.

Loovus tuleb koos. Koos jõuab ta uutesse kõrgustesse ja ootamatutesse olukordadesse. Ka väljakutsete ees tuleme koos kokku, arutame kirglikult briife, teeme ropult plaane ja tuleme koos… kuldaväärt loovuse peale.

Gunnar Hunt, OPTIMIST/Creative

Kuldmuna 2024 kontseptsiooni loovtiim:

  • Loovjuht ja copy: Gunnar Hunt
  • Kunstiline juht ja disain: Bruno Palmik
  • Tehniline disain: Tanel Vaher
  • Projektijuht: Regina Rähn

Võidutöö valisid TULI juhatus (Ivo Kallasmaa, Olga Peresild, Katriin Hunt, Anneli Lepp, Kerttu Talvik, Joel Volkov ja Urmas Lilleorg) ning tegevtiim (Anniken Haldna, Kadi Aguraijuja, Kärt Tomp ja Siim Kera).

“Tänavu saadeti konkursile taas mitmeid häid töid ning võitjat oli keeruline selgitada,” ütleb TULI juht Kadi Aguraijuja. “Optimisti kasuks rääkis Kuldmuna kontekstis teistsugune lähenemine. Teema on tavapärasest vürtsikam. Samuti kõnetas meid koostegemise idee. Tänavune pidu toimub aga kohas, kus seda varasemalt pole toimunud ehk kaubanduskeskuses. Munad jaotame laiali ning peo peame maha 19. aprillil T1 keskuses.”

Kuldmuna 2024 ajakava:

  • Esmailmumise vahemik: 1. jaanuar 2023 – 1. märts 2024
  • Tööde vastuvõtt: 26. veebruar – 27. märts 2024 (kell 23.59)
  • Hilinejate vastuvõtt: 28. märts – 3.aprill 2024 (kell 23.59)
  • Pidu T1 keskuses: 19. aprill 2024

Toimetas: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt