18.09.2020

Kuldmuna 2020 elutööpreemia pälvis Rain Pikand

Esimest korda võitis Kuldmuna elutööpreemia loovjuht! Kuldmuna ühe kaalukaima auhinna – elutööpreemia – võitja kuulutati välja 18. septembril toimunud Eesti Disainiauhinnad 2020 galal.

Fotol: Rain Pikand

Rain Pikand on loovagentuuri Division üks asutajatest ja pikaajaline loovjuht. Meenutamiseks tollest ajast: Estonian Airi CVI ja lennukid, Saku Kulla reklaamfilm „Scheisse“, Tere piima pakendid ja EMT „Mina“ kampaania“. Digireklaami tehnoloogiafirma Nexd asutajana on ta teinud koostööd maailma tipp-brändidega nagu Nike, Adidas, Mercedes, BMW ja Samsung. Praegu töötab Rain Pikand Inbankis tootedisaini- ja arendusüksuse juhina.

“Andekale inimesele kohaselt on ta nakkavat tüüpi inimene, mis tähendab, et need, kes temaga koostööd teevad, muutuvad pigem temasarnasteks. Tema teistesarnaseks mitte kunagi.” – Tanki loovjuht Joel Volkov.

Vaata, mida räägivad Rain Pikandist Tanki loovjuht Joel Volkov, Inbanki asutaja ja nõukogu juht Priit Põldoja, Tele2 turundusdirektor Ines Estrin, reklaamiekspert ja noorkirjanik Olav Osolin ning Divisioni juhatuse esimees, partner ja strateeg Urmas Lilleorg. Loomulikult saab sõna ka värske Kuldmuna elutööpreemia laureaat Rain Pikand ise.

Kuldmuna elutööpreemia antakse välja pikaaegse ja kaaluka panuse eest turundusvaldkonda tervikuna. Varasemalt on selle auväärse tiitliga pärjatud: Linnar Priimägi, Hando Sinisalu, Tiina Hiob, Hans H. Luik ja Olav Osolin.

Kuldmuna elutööpreemia laureaadid pakuvad välja Turundajate Liidu (TULI) liikmed. Lõpliku otsuse laureaadi osas teeb TULI juhatus.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt