15.04.2024

Harno kommunikatsiooni- ja turundusüksust hakkab juhtima Merje Talvik

Veebruari lõpus kuulutas Haridus- ja noorteamet (harno) välja avaliku konkursi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi leidmiseks. Valituks osutus Merje Talvik, kel on magistrikraad kommunikatsioonijuhtimises ning pikaaegne avaliku sektori taust. Varasemalt on ta töötanud sotsiaalministeeriumis ja riigikohtus kommunikatsioonijuhina.

Harno kommunikatsiooni- ja turundusjuht Merje Talvik. Foto: Erakogu

“Avaliku sektori organisatsioonid võiksid julgemalt sõnastada kommunikatsioonitöö kõrval ka turundustegevuste vajaduse. Sest need kaks on segunenud rohkem kui kunagi varem ja tegelikult konkureerivad ju kõik, nii avaliku kui ka erasektori teenuseosutajad inimese tähelepanu eest,” sõnab Merje Talvik.

“On oluline, kus ja kuidas seda tähelepanu püüda ning millised on jätkutegevused. Näiteks kümme aastat tagasi ei olnud sotsiaalmeedia kasutamine Eesti riigiasutuste seas kuigi levinud ja kui kohtusüsteemis selle kasutusele võtsime, olime suunanäitaja kogu Euroopa kontekstis. Täna on see normaalsus, et inimene saab info kätte lihtsustatud kujul ja eelistatud infovoos, kuid siis asetas Euroopa kohtute tulemustabel eesti kohtud sotsiaalmeedia võimaluste kasutamise poolest esikohale,” toob Talvik näite.

Harnos peab ta suurimaks väljakutseks laia ja mitmekesise sihtrühma, sealhulgas noorte kõnetamist, mistõttu sotsiaalmeediast taaskord mööda vaadata ei saa. “Praegu on aga oluline eristuda ja luua omanäolist sisu, kus vähem on rohkem. Suures plaanis on aga sotsiaalmeedia siiski vaid tükike strateegiast. Alustava riigiasutuse positsioneerimine ja nullist strateegia loomine on kahtlemata erakordne võimalus, aga ka väga nõudlik väljakutse,” lisab ta.

Viimased neli aastat on Merje Talvik töötanud erasektoris ja hetkel õpib Tartu ülikooli magistrantuuris kaasaegse turunduse õppekaval. Harnos alustab ta tööd 22. aprillil.

Eesti haridus- ja noortepoliitikat ellu viiv harno loodi 1. augustil 2020 nelja asutuse – SA Innove, Hariduse Infotehnoloogia SA, SA Archimedes ja Eesti Noorsootöö Keskus, liitmisel. Harnos töötab ligi 400 inimest ja käesoleva aasta eelarve on 99 miljonit eurot, sellest 81 miljonit eurot moodustab välisraha.

Toimetas: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt