23.02.2021

Coca-Cola alustab Euroopas esimese paberpudeli prototüübi testimist

Coca-Cola alustab Euroopas Ungari turul esimese paberpudeli prototüübi testimist. Pilootprojekt on ettevõtte jaoks oluline samm, et täita suuremat „Jäätmevaba maailma“ (World Without Waste) eesmärki. Coca-Cola ambitsioon on koguda aastaks 2030 kokku kõik ettevõtte toodete pakendid ja need taaskasutada.

Coca-Cola paberpudel
Coca-Cola paberpudel

Paberist pudeli prototüüp on arendatud Paboco (Paper Bottle Company) ja Coca-Cola Brüsseli teadus- ja arenduslabori koostööna.

Paboco poolt väljatöötatud tehnoloogiaga on võimalik valmistada 100% taaskasutatavaid pudeleid. Paberi osa on saadud puidust, mis on kogutud loodust säästval viisil. Pakendi paberosal on vetthülgav siseosa, mis on valmistatud biomassil põhinevast materjalist. Tänu sellele suudab pudel endas hoida vedelikku ning peab vastu ka süsihappegaasile ehk sobib nii karboniseeritud kui karboniseerimata jookide pakendamiseks. Praegune prototüüp koosneb paberümbrisest, millel on taaskasutatav plastikust vooder ja kork.

Nele Normak
Nele Normak

„Tarbijad ootavad, et Coca-Cola arendaks ja tooks turule innovaatilisi ning jätkusuutlikumaid pakendeid. Seetõttu oleme koos Paboco ekspertidega katsetamas ja proovimas esimest turul olevat varianti, et lõpuks tuua inimesteni täielikult paberist pudel,“ kommenteerib Coca-Cola Balti kommunikatsioonijuht Nele Normak.

„Testperioodiga alustame 2021. aasta teises kvartalis ehk sel suvel. Anname Ungari kõige kiiremini arenevale  veebi-toidupoe jaeketile Kifli.hu 2000 paberpudelit, mille sees on taimne jook AdeZ,“ lisas Normak. Lansseerimise järgselt näeb ettevõte, kuidas paberpudel vastu võetakse ning mida tarbija sellest arvab.

Paberpudeli prototüüp on 100% taaskasutatav, kuid sõltub erinevate riikide tehnilisest võimekusest. Hetkel koosneb prototüüp paberist ümbrisest, taaskasutavast plastikust valmistatud pudelivoodrist ja korgist. Pabocoga käiva koostöö eesmärk on luua täielikult paberist taaskasutatav pudel.

Coca-Cola Eesti on Turundajate Liidu (TULI) liige.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt