26.08.2020

17. septembril toimub Tallinnas Disainmõtlemise konverents

17. septembril kohtuvad Tallinnas PROTO avastustehases disainerid, tootearendajad, turundajad ja arvamusliidrid. Disainmõtlemise konverents toimub juba kolmandat korda ja nii nagu varasematelgi aastatel, jagavad selgi korral külalised parimaid praktikaid innovatsioonist, juhtimiskultuurist, strateegialoomest ja empaatiast. Uudse läbiva niidina ühendab neid teemasid sel korral ring- ja kaasav disain.

Disainerid, tootearendajad, liidrid, turundusjuhid või mistahes kliendikogemuse pakkujad on harjunud igapäevaselt probleeme ja väljakutseid lahendama. Suve hakul näiliselt selja taha jäänud, kuid jätkuvalt kummitava koroonakriisi vahest kõige positiivsem pool on olnud pealesunnitud loovus, mis on lükanud nii ettevõtteid kui ka organisatsioone mugavustsoonist välja ja sundinud mõtlema uutele, seni kasutamata lahendustele. Kui lihtsustatult selgitada, siis disainmõtlemine ongi loov probleemide lahendamise viis. Teadvustamine, et loovus ei sünni ilmtingimata iseenesest ja seda saab nii ärgitada kui ka harjutada, on olnud Disainmõtlemise konverentsi üks olulisematest eesmärkidest.

Seekordne Disainmõtlemise konverents on pühendatud keskkonnasäästlikkusele ja jätkusuutlikkusele. Roheline mõtteviis ei ole sõnakõlks ja kliendikogemuse loojatena, olgu mistahes teenuse või toote arendajate või pakkujatena, vastutame, millises maailmas me elame.

Disainmõtlemise konverentsil esinevad praktikud nii Eestist kui mujalt, kes jagavad oma kogemusi, kuidas luua lahendusi, mis vastaksid võimalikult paljude inimeste vajadustele ja mis oleksid samal ajal maksimaalselt ressursi- ja energiasäästlikud. Ehk teisisõnu, kuidas pakkuda lahendusi, mis oleksid erinevaid huvigruppe kaasavad ja teisalt ei mõjuks looduskeskkonnale koormavalt.

Avaliku sektori organisatsioonidele tähendab aga vajadustest lähtuv teenusedisain hoolivust Eesti inimesest, mis pikas perspektiivis peegeldub tagasi usalduse ja lojaalsusega Eesti riigile.

Miks konverentsile tulla?

  • Laval saavad sõna valdkonna praktikud nii Eestist kui mujalt, teiste seas näiteks Torstein Aa (Brødrene Aa), Harri Moora (Stockholm Environment Institute), Karen Jagodin (Paks Margareeta), Silke Liesel (Gegenpol), Peeter Pihel (Fotografiska Tallinn) jpt;
  • Teooriast praktikani – ehkki kogemuslood on valdkonnapõhised, pakub konverents lisaks teoreetilistele teadmistele koheselt igapäevatöös rakendatavaid tööriistu ja lahenduskäike sõltumata elualast;
  • Konkreetseid tööriistu pakuvad nii paralleelsessioonid konverentsipäeval kui ka eripraktikumid selle eel ja järel;
  • TULI liikmetele kehtib nii konverentsile kui ka praktikumidele erisoodustus -20%.

Tutvu konverentsi kavaga: dmkonverents.ee/konverentsi-kava

Uuri lähemalt praktikumide sisu: dmkonverents.ee/praktikumide-mall

Küsi lisa: (Jane Oblikas)

Disainmõtlemise konverents toimub neljapäeval, 17. septembril PROTO avastustehases. Konverentsi ellukutsuja on Jane Oblikas ja see sünnib koosloomes Design Mindsi, Milttoni, Nortali, Proeksperdi ja Eesti Disainikeskusega. Konverentsipäeva eel ja järel toimuvad väiksematele gruppidele eripraktikumid. Konverents toimub igal juhul, vajadusel virtuaalselt.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt