22.12.2020

Velvet ja Newton pälvisid ADC*E Awardsil tunnustuse

18. detsembril toimunud online galal kuulutati välja Euroopa ühe tähtsaima disaini- ja reklaamikonkursi ADC*E Awards 2020 võitjad, kus osalesid ka kohalike loovkonkursside – Eesti puhul ADC*Eesti Disainiauhinnad ja Kuldmuna ühendatud konkursi – võidutööd.

"Vali parem minevik" näituse kujundus

Art Directors Club of Europe valis Euroopa selle aasta parimate keskkonnadisaini nominentide hulka Eesti Ajaloomuuseumi näituse “Vali parem minevik”. Tegemist on tunnustusega disainibüroole Velvet ja näitusega seotud olnud tiimile: Tõnis Leht, Erik Moora, Kristian Kirsfeldt, Kadri Ann Mikiver, Siim Tikk ja Kaarel Vahtramäe. Töö pälvis mullu Kuldmunal pronksi.

valiparem 1 1
“Vali parem minevik” näituse kujundus

ADC*E 2020 nominentide hulka jõudis Eestist lisaks Velvetile ka Ööloom, mis võitis tunnustuse pakendidisaini eest. Selle eest palju õnne loovagentuurile Newton ja tiimile, kuhu kuulusid Karmen Heinmaa, Johan Kallas ja Mihkel Virkus. Nimelt said Öölooma uue linnumaski ostjad eelmisel talvel kaasa paki linnutoitu, et ka linnukestel oleks võimalik täis kõhuga magama minna. Pakk saadeti üllatusena unemaskiga kaasa. Tänavusel Kuldmunal pälvis töö pakendidisaini kategoorias kulla.

ooloom 010

ooloom 001
Öölooma linnutoit

ADC*E Awardsi puhul on tegu konkursiga, kuhu saadetakse tööd, mis on juba oma koduriigis pälvinud kohaliku tippkonkursi võidu.

Olla maailma suurimate agentuuridega konkurentsis ja pääseda rahvusvahelisest loovjuhtide žüriisõelast auhinnalisele kohale on tugev tunnustus. Turundajate Liit (TULI) õnnitleb oma liikmeid Velvetit ja Newtonit saavutuse eest – on uhke tunne, kui Eesti agentuurid on samas rivis maailma tippudega.

Tehniliselt on ADC*E nominatsioon finalistikoht, aga kuna ADC*E konkursil pronkse välja ei anta, siis taseme poolest on kõik nominatsioonid pronksid.

Tutvu kõigi tänavuste võidutöödega: www.adceurope.org/awards/annual

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt