23.05.2019

Turundajate Liitu asub juhtima Maarit Mäeveer

Turundajate Liidu
(TULI) juhatus valis täna seoses senise juhi Signe Kõivu ametist lahkumisega
uue juhi, kelleks sai aastaid loovagentuuris Optimist tegutsenud, Telia erakliendi
turundust juhtinud ja start-upi Votemo kaasasutanud Maarit Mäeveer.

Fotol: Maarit Mäeveer. Pildistas: Laura Oks.

“Arvan, et meie ühiseks eesmärgiks võiks olla Eesti kui turundusprofessionaalide maa kuvandi loomine. See aitaks agentuuridel siseneda uutele eksportturgudele sarnaselt nagu tehnoloogiaettevõtted saavad toetuda Eesti innovatsiooni- ja e-lahenduste maa kuvandile,” ütles järgmisest nädalast liidu tegevjuhi ametisse asuv Maarit Mäeveer.

Maariti sõnul on turundusjuhtide suurenev roll kasvatada ettevõtet uutel turgudel ja jõuda selleni, et ei oleks tarvis igast uuest riigist uut agentuuri palgata. “Selleks vajavad meie kohalikud agentuurid rahvusvahelist kogemust ja siin saab TULI kindlasti abiks olla. Mina olen valmis vastu võtma kõik juhatuse julged ideed, need täide viima ja valdkonda edasi arendama,” kinnitas ta.

Tallinna Ülikoolis reklaami ja imagoloogia erialal õppinud Mäeveer alustas turundusvaldkonnas töötamist Optimistis, olles vahepeal ka Barcelonas Gracia Arts Projecti PR-juht. Hilisem kogemus EMT-s võimaldas tal olla osa tiimist, kes lansseeris Telia brändi, ning jätkata oma karjääri Telias. Lisaks sellele on ta kaasasutanud start-upi Votemo, mis on loonud telekanalitele ja meediagruppidele vaataja kaasamise platvormi.

TULI juhatuse liige ja Optimisti juht Magnus Lužkov meenutas, et Mäeveer tuli otse ülikoolist projektijuhiks kiiresti arenevasse loovagentuuri, kus pidi kärmelt karastuma tähtaegade ja erinevate inimtüüpide tõmbetuules. “Võin öelda, et see, kes on agentuuris projektijuhina löönud läbi, saab elus kõigega hakkama. Kindlasti on Maariti tugevusteks turundusvaldkonna põhjalik tundmine, töökus ja meekonnatöö oskus. Tean, et teda võib usaldada,” ütles ta.

Turundajate Liidu tegevjuhi kohalt lahkuv Signe Kõiv ütles, et tema eesmärgiks oli realiseerida juhatuse plaan võtta kurss agentuuride liidust kõiki turundajaid koondavaks liiduks. Vähem kui üheksa kuu jooksul kasvas liikmeskond ligi kahekordseks.

Kõige suuremaks väljakutseks oli Kõivu hinnangul loovusfestivali Kuldmuna korraldamine, mille tulemuseks oli aga seniste rekordite purustamine nii konkursile esitatud tööde, noortekonkursil Taeva Pesamuna osalejate kui ka gala külastajate osas. Esmakordselt viis liit Kuldmuna raames läbi ka konverentsi.

Juunikuust suundub Signe tagasi e-kaubanduse sektorisse ja alustab EPP OÜ e-äri juhina. “Rõõm on teatepulk edasi anda uuele juhile Maaritile, kes läbi isikliku rahvusvahelise ettevõtluskogemuse saab aidata kaasa liidu ambitsioonile suurendada piiriülest koostööd ja kasvada valdkonna arvamusliidriks Eestis,” lausus ta.

Turundajate Liit (TULI) ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. Liidu missiooniks on tõsta kohalike ettevõtjate ja terve Eesti ühiskonna teadlikkust turunduse erinevatest aspektidest (reklaam, bränding, kasutajakogemus jne) kui väärtusest ning tagada tegijate tase selle väärtuse kasvatamisel. 

Lisainfo:
Maarit Mäeveer
Tegevjuht
Turundajate Liit
+372 53 315 711

Silja Oja, Turundajate Liit 

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt