20.05.2021

Taeva Pesamuna 2021 konkursi võitsid La Ecwadori noored

Esimest korda konkursi ajaloos ei töötanud noored mitte fiktiivse lahenduse, vaid reaalse töö kallal – tänavuse Kuldmuna noortekonkursi Taeva Pesamuna võitjad löövad kaasa kodanikualgatuse „Teeme pai!“ reklaamikampaanias.

Rebimine oli tihe, võitjatiim selgus ühe hääle enamusega. Tiimi kuuluvad 21-23-aastased Jelizaveta Karavajeva, Rezete Karu, Anna Leena Tae ja Aleksandr Vjunov, kellest esimesed kolm töötavad agentuuris La Ecwador ja viimane õpib BFMis III kursusel.

Eriliseks teeb seekordse Taeva Pesamuna see, et konkursi võidutöö näeb päriselt trükimusta ja sahistab eetris raadiolaineid. Seega noorte töö nüüd alles algab, nende ülesanne on vormistada kampaania 10 päevaga meediakõlbulikuks. Kui siiani on kampaania töötanud tänu suhtekorraldusele ja sotsiaalmeediale, siis juuni alguses läheb see kampaania toetajate Megameedia digiekraanidele ning Äripäeva raadiosse, digisse ning printi.

screenshot 2021 05 20 at 16 01 39

„Otsus siduda Taeva Pesamuna konkurss „Teeme pai!“-ga sündis telefonivestluse käigus kampaania ühe initsiaatori Meelis Kubitsaga. Mind võlus selle algatuse juures mõte, et sellega teeme pai meditsiini-, turismi- kui ka kultuurisektorile,“ rääkis Taeva Pesamuna žürii juht Gert Lee.

Gert Lee meelest võiks tänavune noortekonkurss olla suunanäitajaks ka tulevastele: „Loodan, et Pesamuna konkurss on ka edaspidi reaalne ja sotsiaalne, mitte fiktiivne ega poliitiliselt laetud töö.“

„Tänavune Taeva Pesamuna oli meile kui korraldajatele väga huvitav keiss ka selles mõttes, et kuidas üldse võiks üks kodanikualgatus reklaamiteenust hankida. Mulle tundub mõistlik süsteem, kus töid hindab ekspertide paneel. Nii jääb ära omavaheline maitseküsimuses pingete tekkimine. Žürii töö oli tõeline demokraatia õppetund, sest kõik olid võrdsed, keegi liikmetest ei olnud tellija ehk otsustaja rollis,“ kommenteeris Lee.

„Konkursist osavõtt oli aktiivne, startis 41 ja lõpetas 26 tiimi. Suurem osa esitatud töödest olid kvaliteetsed ja ägedad. Võidutöö eristus sihtrühma tabamise, tugeva copy ja selgete visuaalsete sümbolite poolest,“ ütles TULI tegevjuht Anniken Haldna.

Auhinnana lisaks aule ja kuulsusele Kuldmuna laval 1. juulil ootab noori konkursi toetaja Taevas Ogilvy poolt 2000-eurone õppestipendium

Taeva Pesamuna 2021 žüriisse kuulusid:

  • Kadri Tuisk (Clanbeat)
  • Priit Jõgi (Äripäev)
  • Katri Link (Tallink)
  • Janeck Uibo (Edasi)
  • Tanel Tomson (Draamateater)
  • Melissa Tuuling (Tank)
  • Ivo Felt (Allfilm)

Taeva Pesamuna žüriid juhtis Gert Lee (Taevas).

Taevas Ogilvy toetab pesamuna konkurssi juba kolmas aasta järjest. Tegemist on loovusfestivali Kuldmuna noortekonkursiga, mida korraldab Turundajate Liit (TULI).

Silja Oja, TULI

Loe ka: Taeva Pesamuna 2021 briif: Teeme pai!

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt