23.09.2020

Stardib TULIUUS töögrupp: eksport

1. oktoobri hommikul stardib TULI-uus töögrupp, mille fookuseks on eksport. Ekspordiga seotud kogemusi jagavad Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Lauri Kivil, Ampler Bikes müügi- ja turundusjuht Ott Ilves, disainiagentuuri Velvet tegevjuht Pärtel Vurma ning loovagnentuuri Optimist Creative tegevjuht Magnus Lužkov. Magnus viib läbi ka workshopi, mis aitab TULI ekspordi töörühma alamteemad täpsemaks mõtestada ja luua vajalikud tiimid.

Miks eksport siis nii oluline on? Ühelt poolt kindlasti sellepärast, et edendada koos Eesti majandust ja muuta ettevõtete elujärge õitsvamaks. Teisalt aga selleks, et meil kõigil, kes me siin igapäevaselt brändide loomise ja ehitamisega tegeleme, oleks olemas erialane perspektiiv. Me oleme saanud maitsta alles väga väikest osa selle ameti valudest ja võludest. Maailma mastaabis oleme me kamp nobody-sid, millest tulenevalt sai valitud ka sümbolistlik toimumispaik – Töötukassa uus karjäärinõustamiskeskus asukohaga Tartu mnt 80a.

Mida me ekspordi all mõtleme? TULI liikmeskond koosneb nii agentuuridest kui ka brändide esindajatest. Eksport kui temaatika jaguneb seetõttu meie jaoks mitme erineva klastrikese vahel, mille tegevmeeskonnad kavatsemegi 1. oktoobril komplekteerida:

  • Eesti ettevõtted/brändid, kes soovivad asuda Eestis, kuid müüa ja turundada oma tooteid/teenuseid välisriikides;
  • Eesti ettevõtted/brändid, kes soovivad laieneda oma esindustega välisriikidesse;
  • Eestisse laienenud välisettevõtted, kes tahaksid siin luua nii head turundusalast praktikat, et seda soovitaks rakendada ka teiste riikide esinduste poolt.

Hakkame otsima vastuseid küsimustele, mida me ühiselt teha saaksime. Kuulame positiivseid ja negatiivseid lugusid sellest, mida on juba tehtud. Uurime, millist rahalist toetust me oma tegevusele saaksime.

Registreeri end siin

Kohtumiseni 1. oktoobril, kell 9:00!

Magnus Lužkov
TULI juhatuse liige
Optimist Creative’i juht

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt