GALERII | Lõbus hiidlane, piiride kadumine ja võitja napp pääsemine ehk turundajad selgitasid taas parimad tennisistid
Tallink Tennisekeskuses on lahti pääsenud lõvi! Vähemalt selline mulje jääb, kui jälgida ja kuulata tänavu teist korda toimunud TULI turundajate tenniseturniiri MIXD Open. Tegelikult muidugi ükski lõvi 13-kilomeetrilist teekonda loomaaiast tennisehalli ette ei võtnud, saalis on emotsionaalsed spordimehed ja -naised.
Miks lõvi? Sest aeg-ajalt on kuulda möirgeid, mis isegi loomade kuninga kadedaks teeks. Käib tõsine sport. Vahel langetakse võidurõõmust või kaotusvalust pikali. Nagu päris. Mingit nalja pole.
Spordientusiastid on igal juhul koos. Kes vaatas võistluse eel hommikul USA lahtiste mängu, kes jagab avameelselt oma taktikat: „Kolm-neli geimi õpin, mis vastasele ei meeldi ja siis ülejäänud mängu teen seda, mis talle ei meeldi”.
Aga hobitennis on hoopis rohkemat kui sport. Võit on paljudele küll oluline, aga hoopis tähtsam on vahva seltskond ja ühtekuuluvustunne.
Ametlikud piirid kaovad
Kui oluline on tennis ärisuhete loomisel ja hoidmisel? Kui mõelda bisnisjuttude ja spordi kokkupuutepunktile, meenuvad esimesena murul patseerivad härrasmehed, golfikepike käes. Kas siin võrrandis on tennisele ruumi?
Väikeettevõtja Janek Kalbin sõnab, et tennises saab rohkemgi lävida kui golfis. „Golfis on flight ehk sa läbid oma rada näiteks nelja inimesega,” lisab ta. „Tennises on rohkem erinevate inimestega suhtlemist.”
Talle sekundeerib Nobel Digitali kliendihaldur ja partner Rando Reining, kes krooniti meeste turniiril parimaks. „Olen tenniseväljakutelt kümneid kliente leidnud,” ütleb ta. „Tennises on palju mängude vahelist aega ja igasuguseid bankette. Paljud otsustajad mängivad tennist. Tennis on eeskätt ikkagi sport ja fun, aga võib ka töö olla – kunagi ei tea.”
Mindshare Estonia äriarendusjuht Markko Sojonen on tennist mänginud lausa 39 aastat ning töötanud ka tennisetreenerina. „Kindlasti on siin hea networkida,” lausub Sojonen. „See turniir on hea sotsiaalne formaat, kus on palju pause. Tenniseväljakul ametlikud piirid kaovad ja kõik on omavahel semud.”
Baltic ID partner Kaia Gil toob välja, et tennisest leiab nii vanu kui ka uusi tutvusi. „Tennis ühendab,” mainib ta. „Tennis on mind mõndade inimeste juurde tagasi toonud ja suhted üles soojendanud. Ja muidugi olen palju uute toredate inimestega tutvunud.”
Korraldaja ei taha võita
Võistluse algataja, meediaagentuuri MIXD juht Patrik Kupenko toob välja, et selline seltskonnatennis ongi lihtsalt väga lõbus. „Inimesed, kes hakkavad mängima, saavad megapalju uusi sõpru,” tõdeb ta. „Sest tavaliselt sa oma semudega mängida ei saa, sest nad lihtsalt ei mängi tennist.”
Tänavu osales turniiril 30 inimest ning kümmekond võttis osa algajate treeningust ehk tennisehuvilisi oli umbes kaks korda rohkem kui mullu toimunud debüütturniiril.
„Turniir sai loodud, sest tundus, et golfis on palju turniire, aga sellist turundajate tenniseturniiri pole,” seletab Patrik. „Tennis on mu hobi ja teadsin, et paljudes agentuurides on mängijaid. Siin on nii agentuuride inimesi, turundajaid kui ka kliente. Mul on hea meel, et rahvast on nii palju ja tase on kõva. Tulevikus peame võib-olla tugevusgrupid tegema.”
Mullu sai Kupenko teise koha, selleks aastaks seadis ta madalama eesmärgi. „Ma loodan, et ma ei võida,” naerab ta. „Oleks naljakas, kui korraldaja võidab.”
Võitja poleks peaaegu võistelnudki
Tšempionid selgusid põneva formaadi abil. Mängiti segapaarismängu, nii et kõigil oli viis matši ning igaks mänguks loositi uus partner. Üks matš kestis 45 minutit ning turniiri punktiarvestuse aluseks oli geimide arv.
Nagu mainitud, osutus meeste seaks parimaks hiidlane Rando Reining. „Sel suvel mõtlesid mandrimehed tenniseturniiridel tihti, et jälle need lõbusad hiidlased tulevad ja alla finaalikohaga nad ei rahuldu”, viitab ta sellele, et edukat võistluskogemust tal jagub. „Võidu tõi vist trenn alates 7. eluaastast ja muidugi suurepärased paarilised!”
Naiste arvestuses triumfeeris Optimist Public’u partner Triin Adamson, kes äärepealt oleks võistlusest üldse kõrvale jäänud. Segaduse tõttu jäi ta nimi tabelist välja ning platsilepääs selgus vahetult enne turniiri algust. „Olen üllatunud, mängin harva,” kommenteerib ta oma võitu.
- Meeste esikolmik:
1. Rando Reining (Nobel Digital)
2. Tauno Loodus* (Zavod)
3. Artjom Prus (Mindshare Estonia)
*Esimestes mängudes asendas teda Mari Kõpper.
- Naiste esikolmik:
1. Triin Adamson (Optimist Public)
2. Silva Karjus
3. Merle Jeets
Parima ässalööja tiitli võitis Rando Reining, kes sai auhinnaks osalemise EBS Executive Educationi turundusjuhtide arenguprogrammi vabalt valitud moodulis.
Autor: Siim Kera