15.11.2021

Uuring: kõige ihaldusväärsem tööandja on Wise, turunduse ja reklaami valdkond kerkis atraktiivsuselt kolmandaks

2021. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada soovivad, valiti tänavu Wise. Esikolmikusse kerkis uue tulijana LHV Panga kõrvale Bolt Technology.

Foto: Wise/Facebook

CVKeskus.ee tööportaali poolt juba kümnendat järjestikust aastat korraldatud uuringus valisid töövõtjad 2021. aasta Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Wise’i, kes võttis armastatuima tööandja tiitli üle tänavu neljanda koha saavutanud Telia Eestilt. Teise koha Eesti atraktiivsemate tööandjate pingereas saavutas LHV Pank ja kolmandaks kerkis Bolt Technology.

Kümne kõige ihaldusväärsema tööandja sekka valiti ka Telia Eesti, Pipedrive, Elisa Eesti, Playtech Estonia, Swedbank, Eesti Energia ja Nortal. Koha atraktiivsemate tööandjate seas saavutasid veel Microsoft, Cleveron, Veriff, SEB Pank, ABB, Tallink, Helmes, Scoro Software, Testlio ning Politsei- ja Piirivalveamet, kes töövõtjate hinnangu põhjal pääsesid kahekümne ihaldusväärse tööandja sekka.

„Infotehnoloogiasektor on selgelt vallutanud eestimaalaste südamed – enam kui iga teine vastaja (59%) tõi uuringus esile, et Eesti kõige atraktiivsemad tööandjad tegutsevad just IT valdkonnas,“ avas uuringu tulemusi CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. „Lisaks IT-le hindasid vastajad kõrgemalt ka finants- ja pangandussektorit ning turundusvaldkonda, mida pidasid ihaldusväärseks vastavalt 36% ja 18% töövõtjatest.“

Mis teeb tööandja ihaldusväärseks?

Wise’i Suurbritannia tootejuhi Lars Trunini sõnul motiveerib tänapäeva töötajat nii võimalus maailma väärtust luua ja inimesi aidata kui ka oma ala ekspertidega koos töötades ise kiiresti areneda. Lars Trunin toonitas, et Wise’i piirideta raha missiooni nimel töötab mitmekesine globaalne tiim, kus on esindatud maailmaklassi tipptegijaid enam kui 90 rahvusest.

„Lisaks ägedatele väljakutsetele, mida koos oma ala parimatega lahendada — paiknegu tiimikaaslased kas New Yorgis, Londonis, Tallinnas või Tokyos — toetab töötajate arengut ja loob inspireeriva õhkkonna Wise’i kaasav kultuur ning paindlik töökorraldus, mis lisaks kodukontorile võimaldab 90 päeva aastas töötada ka mõnest muust riigist,“ avas Eesti ihaldusväärseima tööandja juures töötamise võlusid Lars Trunin.

Ka Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringu tulemused peegeldavad töötajate huvi tööandjate vastu, kes pakuvad häid arenguvõimalusi. „Kolm kõige enam esile toodud omadust, mis vastajate sõnul atraktiivseid tööandjaid iseloomustavad, olid võimalus arendada oma teadmisi ja oskusi, tööandja suutlikkus pakkuda tööturul konkurentsivõimelist töötasu ja paindlik tööaeg, mis annab töötajatele vabaduse ise oma aega planeerida,“ tõi uuringust esile Henry Auväärt.

„Sealjuures pidasid nooremad kui 27-aastased vastajad oluliseks leida tööandja, kes pakub häid arenguvõimalusi ja võimalust karjääri teha, vanemad kui 27-aastased töövõtjad hindasid aga tähtsamaks tööandja suutlikkust pakkuda konkurentsivõimelist töötasu ja tugevat juhtimiskultuuri“, lisas Auväärt.

Tartu ja Lõuna-Eesti töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estonia, Pärnu ja Lääne-Eesti töövõtjad Elisa Eesti.

Lääne-Eesti (sh Pärnu) töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Elisa Eesti, esiviisikusse pääsesid ka Cleveron, Swedbank, Bolt Technology ja LHV Pank.

Eesti ihaldusväärseim tööandja on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, milles töövõtjad valivad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid. Parimate tööandjate pingerida selgub täielikult tuhandete töövõtjate tagasiside põhjal. Tänavune uuring kestis augustikuust septembrikuuni ja sellesse andis oma panuse rohkem kui 3100 töötajat üle Eesti.

Eesti 20 ihaldusväärsemat tööandjat:

Koht Koht 2020. aastal Nimi/kaubamärk
1. 4. Wise
2. 3. LHV Pank AS
3. 9. Bolt Technology OÜ
4. 1. Telia Eesti AS
5. 8. Pipedrive OÜ
6. 6. Elisa Eesti AS
7. 10. Playtech Estonia OÜ
8. 7. Swedbank AS
9. 2. Eesti Energia AS
10. 19. Nortal AS
11. 12. Microsoft Estonia OÜ
12. 5. Cleveron AS
13. Veriff OÜ
14. 16. SEB Pank AS
15. ABB AS
16. 14. Tallink Grupp AS
17. 17. Helmes AS
18. Scoro Software OÜ
19. Testlio Inc.
20. Politsei- ja Piirivalveamet

Millistes valdkondades tegutsevad kõige atraktiivsemad tööandjad töötajate arvates?

Koht Valdkond
1. Infotehnoloogia ja telekommunikatsioon
2. Finantsteenused ja pangandus
3. Turundus ja reklaam
4. E-kaubandus
5. Kunst, kultuur ja meelelahutus

Kõige olulisemad omadused, mis iseloomustavad Eesti ihaldusväärsemaid tööandjaid:

Olulisus Omadus
1. Töötajad on hästi tasustatud
2. Ettevõttes on head arenguvõimalused
3. Paindlik tööaeg / vabadus oma tööaega planeerida
4. Sõbralik töökeskkond
5. Hoolitsetakse töö- ja eraelu tasakaalu eest
6. Kaasaegne töökeskkond
7. Töötajatele võimaldatakse kaugtööd
8. Töötajaid kaasatakse oluliste otsuste langetamisse
9. Ettevõte on innovaatiline
10. Tööandja on aus ja tööturul hea mainega
11. Tugev juhtimiskultuur
12. Inspireerivad juhid
13. Head karjäärivõimalused

 

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt