30.11.2020

Üritusturundusagentuuri Frank Events juht Leho Luukas: “Piirangud on sisuliselt kaasa toonud ärikeelu”

“Hiljutised valitsuse piirangud tõid kaasa korraliku tühistamiste ja edasilükkamiste laine,” tunnistab ühe edukaima üritusturundusagentuuri juht Leho Luukas, kes ise on seisukohal, et kui on soov ja piiranguid suudetakse jälgida, siis eelnevalt planeeritud sündmused võiks ikkagi toimuda.

Frank Eventsi partner ja juht Leho Luukas

Kahjudest on Luukase sõnul veel vara rääkida, aga ettevõtte käibekaotus on ca 60% võrreldes eelmise aastaga. “Olles optimist tahaks loota, et kui viiruse leviku saab üks hetk kontrolli alla ning ühiskond saab pöörduda tagasi normaalse elu juurde, siis taastumine on ka kiire,” sõnab Leho, kes valitsuse otsust täielikult ei mõista, miks ei võiks üritusi teha, kui päev läbi ollakse koos tööl ja ühes ruumis.

“Piirangud – mitte ainult meie sektoris, vaid ka turisminduses ja meelelahutuses üleüldse – on sisuliselt kaasa toonud ärikeelu,” nendib Luukas, kes lisab, et ühe 100 inimesega jõulupeo korralduse taga on ca 30 inimest, kes tööst elatist teenivad. “Soovitan valitsusel kaasata rohkem valdkonna professionaale ning alaliite piirangute kehtestamisel, et üheskoos jõuda mõistlikute lahendusteni,” märgib Luukas.

Loe pikemalt ürituste sektoris toimuvast 16. novembril Kroonikas ilmunud artiklist “SUUR LUGU | Eesti tuntuima ööklubi juht: kui olukord kestab, siis avame oma ruumides ehk hoopis kaubamaja, kiriku, raamatukogu või logistikakeskuse“, kus saavad sõna mitmed sündmuste korraldamisega seotud osapooled – promootorid, meelelahutusasutused, sündmusproduktsiooniettevõtted, mänedžerid jpt.


Frank Events on Turundajate Liidu (TULI) liige ja Äripäeva Turunduse TOP-i tänavune võitja üritusturundusagentuuride arvestuses.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt