31.05.2022

Tutvu European Design Festival 2022 raames toimuvate töötubadega

Sel aastal toimub Euroopa Disainifestival (ED-Festival) 17.-19. juunil Tallinnas ning selle raames toimub 17. juunil neli töötuba, mis on mõeldud nii disaineritele kui ka avalikule sektorile. Töötubasid viivad läbi maailmakuulsad disainerid Dr. Leyla Acaroglu, Marksteen Adamson ja disainistuudio Bespoke, Verve Agency ning Bürocratik.

Töötuba I: ‘‘Positiivse sotsiaalse muutuse saavutamine lõhkuva disaini (Distruptive Design) abil‘‘

 • Läbiviija: Dr. Leyla Acaroglu
 • Sihtgrupp: disainerid, avalik sektor
 • Reede, 17. juuni, 10:00-13:00
 • Koht: Eesti Kunstiakadeemia
 • Tasu: 60 €

Osta pilet siit!

Dr. Leyla Acaroglu poolt läbiviidav töötuba annab aluspõhja lõhkuva disaini (Disruptive Design) meetodi kasutamiseks. See on terviklik meetod keerukate probleemide lahendamiseks, milles on sotsioloogiliste uuringute võtted kombineeritud süsteemide ja disainikeskse mõtlemise vahenditega. Lõhkuva disaini meetod aitab välja töötada süsteemide muudatusi, mis on nutikad, tõhusad, läbimõeldud ja jätkusuutlikud. Selles töötoas selgitatakse teile lammutavaid ja loovaid vaimseid vahendeid, mille abil positiivseid muutusi käivitada.

Tugeva teadusliku lähenemise rakendamisega ühiskonda mõjutavate keerukate süsteemide mõistmiseks kasutab lõhkuva disainimeetod süsteeme, jätkusuutlikkust ja disaini, et mõista, uurida ja muuta olemasolevaid süsteeme ning käivitada üleilmsed muutused.

leyla acaroglu photo by james duncan davidson 1
Leyla Acaroglu

Töötuba II: ‘‘Lõpetage kampaania, äratage huvi!‘‘

 • Läbiviija: Marksteen Adamson
 • Sihtgrupp: disainerid, avalik sektor
 • Reede, 17. juuni, 10:00-13:00
 • Koht: Kultuurikatel
 • Tasu: 60 €

Osta pilet siit!

Selles töötoas selgitab Marksteen Adamson, auhinnatud Briti disainiagentuuri Asha & Co asutajaliige, loovjuht ja strateegiadirektor, kuidas saavutada tõhusalt erinevate sihtrühmade huvi vastuoluliste ühiskondlike teemade korral.

Pärast sissejuhatust, milles tutvustatakse tema algatatud pagulastega seotud projekti “The Stations”, võtab Marksteen töötoas osalejad kaasa isiklikule teekonnale alates algsest abituse tundest kuni projekti ülimõjuka tulemuseni. Marksteen kirjeldab ASHA & Co meetodit “Hand of Change”, milles kasutatakse mitmeid fookuspunkte, et tagada hoogne edasiliikumine ja tekitada mõju keerulistel teemadel.

Seejärel palutakse osalejatel valida ise mõni vastuoluline või ebamugav teema, mille suhtes nad soovivad huvi tekitada. Neid juhitakse läbi etapiviisilise protesssi, mille lõpptulemusena valmib briif, mis võimaldab sihtrühmadel valitud teemaga sidestuda ja tegeleda.

marksteen adamson 1 2
Marksteen Adamson

Töötuba III: ‘‘Futures Design Methodology‘‘

 • Läbiviija: Stuudio Bespoke
 • Sihtgrupp: disainerid (strateegilised disainerid, teenusedisainerid jne), avalik sektor
 • Reede, 17. juuni, 14:00-17:00
 • Koht: e-Eesti infokeskus (Valukoja 8, Öpiku maja)
 • Tasu: 60 €

Osta pilet siit!

Innovatsioon viib meid tulevikku ja tulevik muudab meid innovatiivseks! Millised on meetodid kollektiivseks prototüüpide loomiseks ning tulevikustsenaariumide katsetamiseks ja mõjutamiseks? Kuidas luua hüpoteetilisi tuleviku tugitalasid? Kuidas kujutleda, koostada, katsetada ja hinnata võimalikke tulevikuvisioone laiemal ajaskaalal?

Töötoas tutvustatakse praktilise tegevuse kaudu stuudio Bespoke tuleviku disaini metoodikat. Tuleviku disain (Futures Design) on disainistsenaariumide meetod, mis hõlmab nelja etappi:

– väliste muutusesignaalide tuvastamine
– tuleviku riskitegurite hindamine
– strateegiliste võimaluste hindamine
– eelistatud tulemuste saavutamiseks vajalike sammude paikapanek.

Töötuba sisaldab ka ringkäiku ning tutvustust e-Eesti infokeskuses, et tutvuda maailma kõige arenenuma digiühiskonna looga.

screenshot 2022 05 31 at 12 08 32

Töötuba/Seminar IV: From Designer to Designer (Verve Agency, Bürocratik jt)

 • Läbiviijad: Roman Stikkelorum (Verve Agency), Bürocratik
 • Sihtgrupp: disainerid
 • Reede, Juuni 17, 16.30-18.30
 • Pilet: TASUTA / eelregistreerimine vajalik

Loe rohkem siit!

screenshot 2022 05 31 at 12 11 00

Rahvusvaheline disainikonverents 2022 „Beyond Design” toimub 18. juunil Kultuurikatlas ning osalustasu on 120 €. Konverentsil käsitletakse võtmeküsimusi seoses disaini tulevikuga, mis on seotud disaineri ameti, kohustuste ja multidistsiplinaarsete tulevikuvisioonidega.

Disainikonverentsi peaesinejad on:

Konverentsil käsitletakse mitmeid huvitavaid juhtumeid juhtivatelt Euroopa disainiagentuuridelt ning toimuvad ka erinevad praktilised töötoad.

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt