12.10.2020

Turundusassistendi positsioon on hetkel enim tahetud ametite edetabelis 9. kohal

Enim tahetud ametid on hetkel kaubandusvaldkonnas, kus soovijate arv ühele ametikohale on jõudmas 2000 kandideerijani, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. Tööpakkumiste arvud on aga paljudes valdkondades taastunud kriisieelsele tasemele.

Suurim nõudlus on hetkel kaubandusvaldkonna töökohtade järele – populaarseimale kauba komplekteerija konkursile kandideeris rohkem kui 1800 töövõtjat, kaubanduse laotöötajaks pürgis pea 1500 ja ostuassistendiks pea 1100 töövõtjat. 

„Huvi tööpakkumiste vastu on väga suur, mida peegeldab kõige selgemini fakt, et keskmine kandideerijate arv on 2019. aasta sama ajaga võrreldes kolmekordistunud,“ kommenteerib tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisab, et tööandjate poolt avaldatud tööpakkumiste koguarv on 90% ulatuses taastunud tervisekriisi eelsele tasemele.

Endiselt pakuvad suurt huvi ka andmesisestaja ja -spetsialisti tööpakkumised, kus populaarseimad konkursid meelitasid kandideerima vastavalt 1017 ja 880 töövõtjat. Rohkem kui 500 kandideerijaga konkursse leidub veel kullerite, kontori- ja turundusassistentide ametikohtadel.

Ka juhtivatel positsioonidel ja spetsialistide tööpakkumistel on kandideerijate arvud hüppeliselt kasvanud (+78%), kuid endiselt on tööandjatel keeruline leida erinevate valdkondade spetsialiste tõmbekeskustest kaugemale. Töötajate leidmine on kõige keerulisem hetkel hariduses ja tervishoiusektoris, kus huvi tööpakkumiste vastu on keskmisest tunduvalt madalam.

Mis valdkondades on tööpakkumiste arvud taastunud?

Võrreldes 2019. aasta sama ajaga, leidub hetkel CVKeskus.ee tööportaalis isegi rohkem tööpakkumisi nii infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni (+21%), mehaanika ja tehnika (+7%), tööstuse ja tootmise (3%) kui ka ehituse ja kinnisvara (+2%) sektoris.

Vähemalt 90% ulatuses on taastunud ehk eelmise aasta sama ajaga ligilähedasele tasemele jõudnud ka tööpakkumised tervishoiu-, toitlustus-, müügi-, finants- ja pangandus-, turundus- ning haridussektorites.

Eelmise aasta sama perioodiga vähem tööpakkumisi leidub aga selgelt endiselt veel turismivaldkonnas (sh hotellinduses).

TOP 10: Hetkel enim tahetud ametid

  1. Kauba komplekteerija
  2. Laotöötaja kaubanduses
  3. Ostuassistent
  4. Klienditeenindaja
  5. Andmesisestaja
  6. Andmespetsialist
  7. Kontoriassistent
  8. Kuller
  9. Turundusassistent
  10. Moenõustaja

CVKeskus.ee on Eesti populaarseim tööportaal, kus avaldatakse suurim arv tööpakkumisi Eestis. Populaarsete ametikohtade ülevaade valmis rohkem kui 6000 erineva töökuulutuse võrdlemisel, mida avaldati perioodil 17. august – 07. oktoober.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt