10.02.2020

Tuntud Eesti naised kutsuvad naisi üles emakakaelavähi sõeluuringule

Ajakirjanik Eeva Esse, näitleja ja joogaõpetaja Marilyn Jurman, vehkleja Irina Embrich, muusik Hedvig Hanson, kirjanik Kristiina Kass ja näitleja Liina Tennossaar kutsuvad osalema emakakaelavähi sõeluuringul.

“Kampaania strateegia oli läbi erinevate elualade poolest tuntud persoonide julgustada naisi osalema sõeluuringul. Valisime persoonideks just nendel aastatel sündinud naised, kes on tänavu sõeluuringule oodatud ehk naised sünniaastaga: 1990, 1985, 1980, 1975, 1970 ja 1965,” kommenteeris kampaania idee autor Oliver Lomp. “Eesti naised pelgavad sõeluuringutel käia ja see teema on väga intiimne. Läbi kuulsate inimeste tahtsime näidata, et see on täiesti normaalne tegevus ka tuntud nägudele, kes on samamoodi inimesed.” Eriti lähedalt ja korduvalt on vähk puudutanud kirjanik Kristiina Kassi. Just temast valmis lisaks põhiklipile ka pikem klipp, kus ta räägib väga personaalse loo.

Vaata klippi:

“Ühe inimese isiklike läbielamiste meenutamisega vähikontrolli propageeriv klipp on lavastajale trikikas ettevõtmine. Ühest küljest on teema tõsine ja kaalukas ning vaatajale naha vahele pugemiseks peaks seda ka tõsise häälestusega tegema. Teisalt aga ei tahaks sihtgruppi ehmatada liigse šokeerivuse ja naturalismiga. Mistõttu leidsime, et kujundlikkus võiks olla meie tee,” rääkis Kuukulgur Filmi režissöör Andres Maimik.

“Algselt oli meil ettevalmistamisel olulisemalt dokumentaalsem süžeekäik, aga meile hakkas tunduma, et seda tõsielule tuginevat silistikat on juba viljeldud kah. Tekkis mõte, et mis oleks, kui muudaks Kristiina Kassi portreteerimise tinglikuks – sulnite dekoratsioonide ja kostüümidega “elavateks piltideks”. Võttekohaks ei soovinud me mingil juhul ülesvuntsitud lossi, vaid pigem konserveeritud interjööriga ajaloolist mõisahoonet. Sellest hoonest pidi saama omamoodi inimkeha allergooria. Mõisahoone atmosfääris ja pinnafaktuurides seinakrohvi kulumisjälgedes, põrandapragudes ja värvikihistustes oleks justnagu aimata personaalse ajaloo ilu ja elatud elu arme,” selgitas režissöör.

“Kristiina Kass oli alguses veidi kahtlev, et kas sellisel kujutamisel ei mõjuks ta mingi edeva aadlidaamina. Pidasime pikema vestluse tinglikkuse esteetikast ning loodan, et lõpuks oli temagi rõõmus, et just sedalaadi klipp sündis,” lisas Maimik.


Kuukulgur joon must2

Idee ja teostus: Oliver Lomp (Copy Shop) ja Andres Maimik ( Kuukulgur Film)
Klient: Eesti Haigekassa

Kuukulgur Film on Turundajate Liidu (TULI) liige.
TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud
erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka
kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 71 ettevõtet.  

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt