04.11.2020

TULI uus liige veebimajutus.ee on partneriks digi- ja veebiagentuuridele

Lähemalt räägib TULI-ga liitumise põhjustest ja turundajatele toeks olemisest veebimajutus.ee brändi omanik, Elkdata OÜ juht Margus Merilai.

Elkdata OÜ juht Margus Merilai

„Mõte TULI-ga liituda tuli meil sellest, et me ise aina rohkem liigume oma sõnumites ja nõuannetes oma klientide turunduse ning üleüldse leviga seonduva poole. Jah, meie põhiteenus on aidata Eesti ettevõtetel veebis oma domeen, e-post ja koduleht püsti saada, aga sealt edasi on kliendi jaoks olulised nähtavus ja müük. See kõik seostub aga otseselt või kaudselt turundusega. Meie huvi on aina paremini nõustada oma kliente läbi oma veebilehe, blogi, iseteeninduse, kirjade, klienditoe ja chatboti ses osas, kuidas nad saaks oma äri paremini käima panna, oma äri kasvatada. See puudutab aga kogu tervikut – ärimudelit, tehnilist platvormi, disaini, kasutusmugavust ning levi ja turundust üleüldse,“ rääkis Elkdata juht Margus Merilai.

Täna jagab veebimajutus.ee nõuandeid:

  • Blogis, mis on tõenäoliselt üks loetumaid veebi- ja turundusblogisid Eestis – hetkeseisuga pea 60 000 unikaalselt lugejat käesoleva aasta kohta, kellest suur osa on korduvlugejad. Autoriteks on tihti meie partnerid ja teised valdkonna eksperdid, keda toetab intervjuu või toimetaja rollis meie poolt ajakirjanik.
  • Facebookis
  • Veebid korda FB grupis
  • YouTube’is
  • Geeniuses

„Lisaks nendele suundadele on meil juba 5+ aastat kasvanud Veebimajutus.ee partnerprogramm, mis koosneb ca 100-st aktiivsest liikmest. Lisaks on meie tegemistest ja valdkonna uudistest huvitatud veel ca 250 valdkonna eksperti, kellega pisteliselt kontaktis oleme. Tegemist on digi- ja veebiagentuuridele suunatud programmiga, kus soovitame üksteisele kliente, toetame üksteist oma tegevustes ning aitame üksteisel paremini pildis olla. Partnerprogramm on seni olnud pigem suunatud veebiagentuuridele ja vabakutselistele veebiarendajatele, aga meie soov on seda ringi laiendada,“ rääkis Merilai.

Miks laiendada? „Meie kliendibaas koosneb pea 20 000 Eesti ettevõttest, mis on oma suuruse poolest läbilõige Eesti ettevõtetest üleüldse. Meie suuremad kliendid vajavad aga rohkem kui vaid veebi ja SEO optimeerimist ­– soovime ka neile vastavaid eksperte soovitada. Lisaks käivitus meil just uus blogi alamsuund “Eksperdile”, kus soovime kirjutada agentuuride muredest, agentuuriks saamisest, töövahenditest ning muudest väljakutsetest “ekspert-eksperdile” võtmes,“ selgitas Merilai.

„TULI-ga liitumise mõtteks on lisaks meie enda silmaringi laiendamisele ka kontaktvõrgustiku laiendamine ja läbi selle üksteise toetamine ning üksteisele klientide soovitamine,“ lisas ta.

„Meie huvi on samm-sammult coachida Eesti väikeseid ja keskmisi ettevõtteid, et nad oma teekonnal õigeid samme teeks. Nõustamisel on meil aga abi vaja ekspertidelt, kelle jaoks meie saame olla üheks võimaluseks, et rohkem ja paremini silma paista. Meie üks unistustest on olnud ka tellijate parem ettevalmistus – ehk et mida enne kontakti võtmist uurida ja mõelda, kuidas briif agentuuri jaoks kokku panna ja mis alustaladele üleüldse toetuda,“ vastas Merilai küsimusele, kuidas Veebimajutus turundajale kasulik on.

elkdata tiim
Veebimajutus.ee meeskond

„Hetkeseisuga on töötab veebimajutus.ee tiimis 18 inimest, kellest 10 on süvatehnilised inimesed ning ülejäänud jaotub klienditoe-äri-turunduse peale ära,“ kirjeldas Merilai oma meeskonda.

Vaata ka: veebimajutus.ee

TULI on erialaliit, mis ühendab nii turundusega tegelevaid agentuure kui ka nende teenuste tellijaid, et olla üheskoos valdkonna edendaja, arendaja ja parandaja. Praegu kuulub liitu 83 ettevõtet.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt