21.10.2019

TULI uus liige Agenda PR: Konkurents PR-sektoris on enneolematult tihe

Turundajate Liiduga (TULI) liitus hiljuti suhtekorraldusbüroo Agenda PR. Lähemalt räägib liitumise põhjustest ja lühidalt ka PR-sektoris toimuvast ettevõtte partner Janika Ritson.

Janika Ritson

Fotol: Agenda PR partner Janika Ritson

Miks otsustasite TULI-ga liituda?

TULI tundub hästi juhitud organisatsioon, mille tegevusele tahame oma nõu, jõu ja rahaga kaasa aidata. Siin on koos mõnus seltskond inimesi, kellega lähemalt suhelda.

Kuidas soovite TULI tegevusse panustada?

Kui vaadata näiteks Äripäeva turundusfirmade toppi, siis on näha, et PR-firmad võtavad iga aastaga turunduskommunikatsiooni pirukast aina suurema ampsu. Kutsume ka oma konkurente TULIga liituma, et suhtlus ja koostöö turundajate, reklaami- ja üritusturundusagentuuride ning ettevõtetega oleks veelgi tihedam.

Millega Agenda PR täpsemalt tegeleb?

Oleme oma veidi enam kui kaheaastase tegevusajaga tõusnud Eesti juhtivate PR-firmade sekka ja seda põhjusel, et pea kõigil tiimiliikmetel on 15-20-aastane kommunikatsioonivaldkonna kogemus. Meie meeskonnal on väga erinev taust ja oskused, mis lubab pakkuda PR-teenuste täispaketti turunduskommunikatsioonist valitsussuheteni. Oleme oma klientide jaoks strateegiliseks partneriks, aga ei lase ka digiturunduse käsitööoskustel rooste minna.

Keda teenindate?

Meie klientide seas on näiteks Coop Pank, T1 Mall of Tallinn, Eesti Energia, Coca-Cola HBC, Tallinna Lennujaam, Stockmann, Colonna, Verston, Philip Morris, Kinnisvara24, Estravel jt. Lisaks pakume meedia- ja kommunikatsioonikoolitusi.

Millised trendid praegu PR-maastikul valitsevad?

PR-sektoril tervikuna läheb täna hästi, kuigi konkurents on enneolematult tihe. Selleks, et tänases infost üleküllastanud maailmas välja paista, tuleb brändidel läheneda kommunikatsioonile strateegiliselt. Selline võitlus tähelepanu pärast on vesi PR-tööstuse veskitele. Eesti PR-turg on viimase kümne aastaga kasvanud umbes kaks korda ja ulatub täna 12-14 miljoni euroni aastas. Seda jagavad ligikaudu 30 suuremat ja väiksemat PR-firmat.

Kui suur teie tiim on? Kes sinna kuuluvad?

Meil töötab täna 10 inimest. Ettevõtte partnerite ringi kuuluvad lisaks minule veel endine tuntud ajakirjanik Rasmus Kagge, valitsuse kommunikatsioonibüroo eelmine juht Helin Vaher ning meist kõige pikemalt PR-sektoris tegutsenud Indrek Raudjalg. Minu enda varasem amet oli Estravelis turundus- ja kommunikatsioonijuhina ning enne seda tegutsesin Kontuur Leo Burnettis projektijuhi ja juhatuse liikmena.

agenda%20logo%20sinine%20must%20valge 2 block

Lisainfo: agendapr.ee

Janika Ritson
Partner
+372 5666 1528

Turundajate Liit (TULI) ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 58 ettevõtet.  

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt