15.03.2020

TULI üleskutse: aitame ühiselt avalikku sektorit kriisiolukorras

Turundussektorina on meil ühiselt suur jõud mitte ainult takistada koroonaviiruse levikut, vaid aidata kaasa ka selle mõjude leevendamisele ja viia vajalik informatsioon õigeaegselt inimesteni.   

Ivo Kallasmaa

Fotol: TULI juhatuse liige, kommunikatsioonibüroo Dalton partner Ivo Kallasmaa. Pildistas: Erlend Štaub

Turundajate Liidu (TULI) pöördumine oma liikmete poole:

Eestis ja mujal maailmas leviv koroonaviirus (COVID-19) on pannud Eesti turundajad tõsistesse raskustesse. Sektori ettevõtjad pingutavad ellujäämise nimel. Olukorda raskendab teadmatus iga järgmise päeva ees.

Täname teid, kes te olete teinud kõik endast oleneva ning teete ka edaspidi, et viirus ei saaks levida.

Turundussektorina on meil ühiselt suur jõud mitte ainult takistada koroonaviiruse levikut, vaid aidata ka kaasa selle mõjude leevendamisele ja viia vajalik informatsioon õigeaegselt inimesteni.

TULI juhatus on otsustanud TULI poolt aidata kaasa avaliku sektori turundus- ja kommunikatsioonitegevustele.

Meil on võimekust töötada pinge all, analüüsida tegevusi, juhtida edukalt projekte, luua kiiresti teabematerjale ning aidata levitada sõnumeid.

Need inimesed, kes tegelevad meie riigis hetkel avaliku teabega, on ülisuure pinge all ja tõenäoliselt lakkamatult alates kriisi puhkemisest tööl olnud. Samas on kõige tähtsam see, et jagatav info oleks korrektne, jõuaks inimesteni võimalikult kiiresti ja teavitustöö oleks tõhus, et vältida avalikkuses lisapingete tekkimist ning massipaanikat.

Kuna paljud kampaaniad hetkel seisavad, saame ühiselt panustada avalike gruppide teavitustöösse ning aidata kommunikeerida inimestele sõnumeid, olgu nendeks bännerid, kujundused, sõnumite koostamine või pressiteated. Saame oma know-how’ga minna appi nendele, kellel on seda vaja: riik, linn, omavalitsus, vald, haigla jt.

Kuidas sinu ettevõte saab panustada kriisi lahendamisse:

  • Koondame ettevõtted, kellel on võimalus ja soov ära jäänud tööde arvelt panustada kriisi lahendamisse.
  • Palume teil teatada oma valmisolekust hiljemalt esmaspäeval, 16. märtsil kell 12.00 SIIN, et saaksime ära kaardistada TULI liikmete ühise võimekuse. Kõigil, kes selleks ajaks ei ole otsustanud või pole jõudnud teavitada, on võimalus jooksvalt ühineda! Aktsioonis on oodatud osalema ka mitte-liikmed.
  • Kirjas märkige ära, kes on teie agentuuri poolt kontaktisik (tema nimi, ametinimetus, email ja mobiil), kuidas olete valmis panustama ning milles seisneb teie võimekus (graafiline disain, teenusedisain, strateegia, projektijuhtimine, suhtekorraldus jne). Näiteks ürituste korraldajad on pakkunud oma tehnikat, et aidata terviseametit. Kasutage oma loovust ja mõelge, mida saate teie praeguses olukorras ära teha, et ühiskonda aidata. 
  • Esmaspäeval kell 12.00 saadame riigile välja teavituse oma valmisolekust ning informeerime meediat.
  • Kommunikatsioonibüroo Dalton võtab tööde koordineerimise enda peale, lisaküsimuste tekkimisel kirjutage palun:  
  • Töö käib ainult online kanalite kaudu, et vältida viiruse levikut. 
  • Alates esmaspäeva lõunast, kui on meil teada, kui paljud liikmed on nõus ühinema selle üleskutsega, koostame ka täpsemad juhendid, et koordineerida töövoog. 
  • Töö on vabatahtlik! 

Lugupidamisega
 
TULI juhatus (Katre Uibomäe, Ivo Kallasmaa, Helen Roonet, Taivi Koitla, Magnus Lužkov, Patrik Kupenko ja Martin Rauam)

TULI tegevtiim (Maarit Mäeveer ja Silja Oja)

Lisainformatsioon:
 
Ivo Kallasmaa
Kommunikatsioonibüroo Dalton

+372 506 4593

Turundajate Liit (TULI) ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. Liitu kuulub praegu 74 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt