05.05.2020

TULI soovitab. Helen Roonet: turundusvaldkonnas ei ole võimalik ilma kireta ellu jääda

Kaheksas lugu sarjast „TULI soovitab”, kus TULI liikmed jagavad oma inspiratsiooniallikaid. Seekord saab sõna loovagentuuri Imagine\TBWA juht Helen Roonet.

Imagine\TBWA juht Helen Roonet. Pildistas: Birgit Varblane.

Tegutsen valdkonnas, kus ilma kireta ei ole võimalik ellu jääda. Kahjuks või õnneks pole turundus ammu enam Eestis ala, kus raha ja glamuuri pärast toimetada ja seda väga lihtsal põhjusel – neid kahte asja tegelikus elus väga palju ei ole. Kire lõkkel hoidmisega on aga nagu armastusega – sa pead pidevalt ja teadlikult tööd tegema, et leek ikka eredamalt lõõmaks.

Turundus on kindlasti nö inimeste äri ja baseerub väga palju inimsuhetel. Mind inspireerib minu tiim ja kliendid ning nendega koos kasvamine ja arenemine. Võimalus ja usaldus klientide poolt nende äri seest ja väljast vaadata on privileeg.

Kiputakse arvama, et loovinimesed on pidevas kaoses ja neid ei saa usaldada. Tegelikult on hoopis süsteemsus ja planeeritus need, mis annavad võimaluse ja vabaduse olla loov, hoides mindki vormis. Olen leidnud oma rütmi ja tegevused, mis aitavad leida tasakaalu pere, töö, füüsilise ja vaimse vahel.

Olen terve elu liikunud ja teinud sporti ja praegugi alustan pea igat hommikut 20-30 minutilise võimlemisega. Olen endiselt sõltuvuses jooksmisest ja talvel suusatamisest, mis on mulle nagu meditatsioonid. Spordiga tegelemine on üks väheseid hetki päevast, mil olen üksi ja saan kõik teemad selgeks mõelda. Intensiivsemat liikumist meeldib mulle tasakaalustada pilatesega.

Minu lemmik treeningukeskkond on Gracefit ning jooksmiseks ja treeningpäevikuks kasutan Endomondot. Mõnusaid tasuta treeninguid leiab ka Nike Training Club äpist.

Kesklinnast 30-minutilise autosõidu kaugusel elades sain ühel hetkel aru, et seda väärtuslikku aega saab ka efektiivsemalt sisustada, selle asemel lihtsalt närviliselt liikluses sõeluda. Avastasin enda jaoks podcastid. Mulle meeldib, kuidas need häälestavad mind päeva jaoks ette, annavad ideid ning kütavad üles tahet midagi saavutada. Minu lemmikud on:

Kuigi sõidan tööle ja koju autoga, siis päeva sees liigun enamasti jala ja ühistranspordiga. Eelkõige seetõttu, et mulle meeldib kõndimine ja värske õhk, aga ka selleks, et inimesi vaadelda ja nendega kontaktis olla. Kui satun üksi kohvikusse, siis tekitan inimestes tahtlikult ebamugavust – ma ei istu mobiilis, vaid vaatlen neid.

Üks minu suur kirgi on toit ja selle valmistamine. Neid mõtteid siin karantiini 8. nädala alguses kirjutades ei ole mul veel tekkinud küllastust oma perele kolm korda päevas söögi tegemisest.

Reisimine on asi ilma milleta ma väga ei saa, oska ja ega tahagi olla. Muutun rahutuks, kui mul pole planeeritud või teada järgmist sihtkohta. Tihti piisab ka pikast nädalavahetusest või väljasõidust Lõuna-Eestisse.

Kirg lugemise vastu on minuga käinud kaasas lapseeast peale. Ma ei oska magama jääda ilma, et oleksin natukene lugenud. See kerib mind maha päevateemadest ja väljakutsetest, mis järgmisel hommikul juba ootamas on. Loen tavaliselt korraga mitut raamatut. Üks neist, mida loen umbes 10 lehekülje kaupa, on enamasti juhtimisest, turundusest või psühholoogiast. Ikka ja jälle avan ning avastan enda jaoks raamatu Stephan R. Covey „Väga efektiivse inimese 7 harjumust“. Teine raamat mu öökapil on kindlasti ilukirjanduse vallast. Hetkel olen vaimustunud Ameerika ja Euroopa 20-30ndate kirjanikest, näiteks Ernest Hemigway „Eedeni aed“ või F. Scott Fitzgeraldi „Sume on öö“. Lisaks raamatutele ahmin erinevaid moeajakirju ja seda kõike ikka paberkandjal.

Olen kindlasti pigem kino- kui teatriinimene. Kino puhul ei lumma mind juba ammu mitte ainult süžee, vaid stilistika, keskkonnad ja muusika. Üks viimase aja enim puudutanud filme on ameeriklaste „Pärast pulmi“ ja olen juba planeerinud jupiter.err.ee-s vaadata ära ka taanlaste versioon.

Meeleolu ja energiat annab mulle ka muusika ja siin olen nö kõigesööja. Kuulan väga erinevat muusikat jazzist ja klassikalisest muusikast kuni hip-hopini. Mis siis muud kui volüüm põhja ja õue jooksma. Mu tänane muusikasoovitus annab võimaluse rännata Pariisi ja kujutleda ennast mõnusas tänavakohvikus inimesi vaatlemas.

Helen Roonet
Imagine\TBWA

Imagine\TBWA on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 77 ettevõtet.


Loe ka varasemalt sarjas „TULI soovitab“ ilmunud lugusid:

Madis Ots: „Looduses peab valitsema tasakaal” (Sammalhabe)

Andres Maimik: kaasaja kõige mõjusamad teosed sünnivad traagika ja nalja piiril

Igor Baturin: parim inspiratsioon kõnnib tänaval

Sander Sõõrumaa: Kuhu kaob inspiratsioon ja kust tuleb tolm?

Lauri Tikerpe: Suur osa inspiratsioonist tuleb valdkonnast väljast

Katrin Bats: Ignorantsus – liikuma panev jõud

Taivi Koitla räägib, kust ta inspiratsiooni ammutab

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt