06.10.2020

TULI käis Toompeal peaministrile üritusturundussektoris toimuvast ülevaadet andmas

5. oktoobril käis Turundajate Liit (TULI) kohtumas peaminister Jüri Ratasega. Visiidil osalesid peaministri majandusnõunik Natalja Viilmann, TULI tegevjuht Liis Tippel, TULI juhatuse liige ja üritusturundusagentuuri Jolos juht Martin Rauam, TULI liige ja üritusturundusagentuuri Broadline juht Janek Reimal ning TULI liige, Meta Advisory partner Ott Lumi.

Jüri Ratas ja Turundajate Liit
Fotol Ott Lumi, Liis Tippel, Jüri Ratas, Janek Reimal ja Martin Rauam Stenbocki maja rõdul

Tegime peaministrile ülevaate, kuidas eriolukorra alguses tulid TULI üleskutsel ligi 100 ettevõtet nii liidu liikmete kui ka mitteliikmete seast appi, et aidata riigil luua selget kommunikatsiooni. Kuidas läbi kriisistaabi koordineeriti ja aidati luua sõnumeid erikomisjonile, Terviseametile, Eesti Politseile, Sotsiaalministeeriumile ja ka Peaministribüroole. Jüri Ratas tänas kampaania “Püsi Kodus” loojaid ja levitajaid, seelaadset koostööd pole varasemalt riigi ja erasektori vahel sündinud.

Selgitasime visiidi käigus liidu üritusturundusega seotud ettevõtete tänast olukorda, kus töömahud on ulatuslikult langenud ja töökohad ohus. Möönsime ühise laua taga, et eriolukorra ajal tituleeritud nn pidude haiguse hirm kestab tellijate seas tänini, kuigi kõikide ohtutusabinõude järgimisel on ürituste korraldamine jätkuvalt võimalik ja meeskonnatöö arenguks ka ülioluline. Üritusturundus ei ole ju pelgalt peod ja kontserdid, vaid ka viis väärtuslikke teadmiste jagamiseks näiteks konverentside ja seminaride formaadis. Arutasime viimase aja suurürituste õppetunde ja kuidas tulevasi üritusi saaks ohutult ning efektiivselt korraldada.

Avaldasime toetust rahvusvahelistele konverentsikorraldajatele kavandatavale abimeetmele, kuna sektor on pikaajalises kriisis, kuid omab olulist majandusliku mõju Eestile kui turismisihtkohale ja imagoloogilist mõju Eestile kui brändile. Kiitsime Vabariigi Valitsust EASi kaudu väljapakutud ja loodetavasti kinnitatava abimeetme eest ja rõhutasime, et hea meel on tõdeda, et valitsus on hakanud mõistma meie sektori eripärasid.

Mõistsime, et kiiret rohtu ebaselges ja võimalikku vaktsiini ootavas olukorras koheselt pakkuda ega täpsemat tulevikuprognoosi hetkel teha võimalik ei ole. Küll aga saame jätkuvalt Eesti Vabariigis kehtivate piirangute ja Terviseameti soovituste keskel kordades vabamalt tegutseda kui meie kolleegid näiteks Rootsis või Saksamaal, kus piirangud on kuni 15 korda rangemad. Tõdesime, et profesionaalselt korraldatud sündmuste näitel võiks tellijates leviv hirm vaibuda ja asenduda avatusega – miks ei saa versus kuidas saaks.

Tegime kohutmisel ettepaneku olla ühise laua taga ja pakkuda sektoriülest nägemust, kui üritusturundust puudutavaid piiranguid kaalutakse kehtestada. Oleme seni olnud kontaktis ja selgitanud oma valdkonna eripärasid Kultuuriministeeriumi kolleegidele, aga meie jaoks on oluline luua otsekontakt nii Terviseameti uue juhi Üllar Lanno, aga ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Taavi Aasaga, kuna ohus on olulise majandusliku mõjuga sektor tervikuna.

Liis Tippel
TULI tegevjuht


Turundajate Liit (TULI) ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 82 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt