06.05.2020

TOLM võitis Ellixi brändifilmi eest European Design Awardsil pronksi

Eelmise nädala neljapäeval selgusid iga-aastase European Design Awards konkursi võitjad ning paljude tugevate osalejate seas tõi Eesti animatsioonistuudio TOLM koju pronksikarika.

Edukaks osutunud Ellixi brändifilm valmis koostöös Münchenis tegutseva loovduoga klee.steinberger.

Kunstiline juht, disainer ja animaator: Maido Hollo
Loovjuht: Joosep Volk
Illustraator: Kärt Koosapoeg
Muusika: Janek Murd
Animatsioonistuudio: TOLM
Loovagentuur: klee.steinberger
Klient: Ellix

Ellix on Šveitsis asuv rahvusvahelise haardega TBM (Technology Business Management) firma, mis konsulteerib suurettevõtteid, kes soovivad saada aru, millist mõju IT-lahendused nende äritegevusele omavad. Nad analüüsivad olemasolevaid lahendusi ja aitavad nö pudelikaelasid tuvastades hinnata ettevõtete sisemiste tööprotsesside efektiivsust.

Töö jõudis TOLMu lauale tänu OP+ ekraanigraafikale, mis münhenlastele silma oli jäänud ja mis eelmisel aastal nii European Design Awardsil kui ka ADC*E konkursil TOLMule kulla tõi. “Meie töö tegi oma tööd,” kommenteeris TOLM Stuudio disainer Joosep Volk.

European Design Awards auhinnad anti tänavu üle digigala vahendusel.

European Design Awards (ED-Awards) on üks Euroopa tähtsamaid disainifestivale. See konkurss on eriline selle poolest, et töid hindavad disainiajakirjade toimetajad ning disainikuraatorid ja -kriitikud, mitte disainerid nagu ADC puhul, või tööstusharu esindajad nagu Cannes’i või D&AD puhul. ED-Awards žüriisse kuuluvad tuntud tuntud disainiajakirjade (designaustria, grafia, étapes:, novum, [KAK], CAP&Design, Eye jpt) esindajad. Seega valivad ED-Awardsil võidutöid inimesed, kelle jaoks on disaini hindamine nende põhitöö.

Vaata Behance’ist, kuidas sündis Ellixi brändifilm ja tutvu kõigi European Design Awards 2020 võidutöödega.

Ellixi brändifilm töö võitis tänavu ka Kuldmunal disainikategoorias kulla.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt