25.01.2021

Tartu Ülikooli Futulabi keskkond aitab leida praktikante ja töötajaid

Tartu Ülikool kutsub tutvuma Futulabi keskkonnaga, kus tööandja saab üliõpilastele pakkuda nii praktika- kui ka töövõimalusi. Peale selle on tööandjal võimalus kaasata üliõpilasi projektidesse, et viia eri õppekavade üliõpilastega ellu mõni idee või leida lahendus konkreetsele probleemile.

Tartu Ülikool
Tartu Ülikool. Foto: pixabay.com

Üleülikooliline praktika vahendamise keskkond Futulab pakub organisatsioonidele võimalust leida motiveeritud praktikante ja töötajaid enam kui 13 600 üliõpilase seast.

Futulabi keskkonnas saab tööandja üliõpilastele pakkuda nii praktika- kui ka töövõimalusi. Et seda keskkonda kasutavad nii Eesti kui ka rahvusvahelised üliõpilased ülikooli eri õppevaldkondadest, võib see lihtsustada uute motiveeritud töötajate leidmist.

„Juba ülikooli astudes hakkavad üliõpilased mõtlema tulevasele tööelule ja ennast selleks ette valmistama. Tööpakkumised annavad võimaluse olla infoväljas ja sillutada teed tulevikku,“ ütles Futulabi keskkonna eestvedaja, majandusteaduskonna praktika arendusjuht Anneli Lorenz.

Pakkumisi saab lisada tasuta ja sisse logimata. Selleks tuleb minna Futulabi veebilehele, klõpsata nuppu „Lisa pakkumine“, valida pakkumise tüüp (praktika- või tööpakkumine) ja täita väljad.

Peale praktika ja töö pakkumise saab tööandja kaasata üliõpilasi projektidesse, et viia eri õppekavade üliõpilaste abiga ellu mõni idee või leida lahendus konkreetsele probleemile.

Projektipraktika on tööandjale suurepärane võimalus:

  • teha koostöös üliõpilastega uuringuid (töötajate rahulolu hindamiseks, mõne tegevussuunaga alustamiseks vms);
  • saada oma tegevusele teaduspõhist tuge;
  • leida lahendusi või teostada ideid, milleks pole lihtne igapäevatöö kõrvalt aega leida.

Vaata lõppenud ja pooleliolevaid projekte SIIT.

Projektiideid saab esitada 15. veebruarini aadressil praktika.ut.ee/projektipraktika. Idee esitamiseks tuleb klõpsata nuppu “Esita projekt” ning alla laadida projektivorm. Täita see ja laadida PDF-vormingus samale lehele üles.

Projekti juhendajaks on selle esitaja, sest nii saadakse parim tulemus. Juhendaja peamised ülesanded on projektile seatud ootuste ja eesmärkide selgitamine ning üliõpilaste toetamine ja suunamine projekti elluviimisel. Protsessi toetavad lisaks ülikoolipoolsed projektipraktika koordinaatorid.

Projektitiimis töötavad 3–10 üliõpilast. 15. veebruariks esitatud projektid alustavad märtsis ja lõppevad juuni keskpaigas. Projektipraktika korraldus on paindlik ja lepitakse kokku koostöös.

Turundajate Liidu (TULI) liikmetele on see hea võimalus otsida praktikante või miks mitte kaasata üliõpilasi mõnda ägedasse projekti.

Lisateave:

Merily Heinalo
Tartu Ülikooli majandusteaduskond
praktika koordinaator

5649 5333

Anneli Lorenz
Tartu Ülikooli majandusteaduskond
praktika arendusjuht

737 6315

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt