10.05.2024

Tartu otsib loovagentuuri südalinna kultuurikeskuse brändiraamatu loomiseks

Tartu Linnavalitsus kutsub loovagentuure osalema konkursil, mille eesmärk on luua Tartu südalinna kultuurikeskusele brändiraamat koos visuaalse identiteediga.

Sisevaade arhitektuurivõistluse võidutööl. Autorid: 3+1 arhitektid.

Konkursil osalemiseks tuleb loovagentuuril esitada 2. juuniks 2024 ideekavand südalinna kultuurikeskuse brändi ja visuaalse identiteedi loomiseks. Seejärel valib žürii konkursi juhendis toodud hindamismetoodika järgi juunikuu jooksul välja agentuuri, kellega jätkatakse koostööd. Brändiraamat koos visuaalse identiteediga peab valmima oktoobrikuu lõpuks.

Loovagentuuri ülesanne on koostada südalinna kultuurikeskuse brändiraamat, mis kirjeldab südalinna kultuurikeskuse identiteeti nii sõnaliselt kui ka visuaalselt. Brändiraamatus sõnastatakse südalinna kultuurikeskuse lugu ja väärtused ning luuakse visuaalne identiteet, mis koosneb logost ja selle erinevatest kasutusvõimalustest, graafilistest elementidest, värvitoonidest ja kirjastiilidest ning nende kasutamise reeglitest.

Mai lõpus kuulutab Tartu Linnavalitsus välja ka südalinna kultuurikeskuse avaliku nimekonkursi. Loovagentuur kasutab konkursil selguvat nime brändiraamatu koostamisel.

Tartu südalinna kultuurikeskuse juhi Aavo Koka sõnul on brändiraamatu loomine juba praegu vajalik: „Mida detailsemaks hoone projekteeritakse, seda rohkem on inimesi kaasatud ja seda tähtsam on, et kõik räägivad sama keelt.”

Tartusse ehitatav südalinna kultuurikeskus loob kaasaegsed tingimused hindamatu kunstikoguga Tartu Kunstimuuseumile ja Tartu kõige külastatavamale kultuuriasutusele – Tartu linnaraamatukogule.  Hoonesse tulevad ka black-box-tüüpi sündmussaalid, väärtfilmikino, toidukohad, kultuuripood jm. Kultuurikeskus täidab kogukondi ühendavat rolli, pakkudes tarbimisvaba ja ligipääsetavat avalikku ruumi kõigile linlastele ja linna külalistele.

Südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse võitja valiti välja 2023. aasta suvel. Võitjaks osutus töö “Paabel”, mille autorid on 3+1 arhitektid ja Kino maastikuarhitektid. Praegu on käsil hoone ja ümbritseva ala projekteerimine ning samal ajal kultuurikeskuse detailplaneeringu eskiisi koostamine. Hoone valmib 2029. aastal.

  • Rohkem infot südalinna kultuurikeskuse kohta: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus
  • Lisainfo: südalinna kultuurikeskuse juhataja Aavo Kokk, 5680 4410,

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt