24.03.2021

Tartu 2024 palkas produtsendiks Kaspar Augi

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 teabe- ja turundustiimi produtsendi ametikohale asus Kaspar Aug. Endine Genialistide Klubi arendusjuht, muusikasündmuste produtsent ja DJ aitas viia Tartu linna Euroopa kultuuripealinna tiitli võiduni juba 2018. aastal.

Kaspar Aug
Kaspar Aug. Foto autor: Evelin Lumi.

“Eksisteerib ametikohti, kus tuleb suhelda inimestega võrdlemisi palju, aga ka selliseid, kus pigem vähe. Kultuurivaldkonnas on neid esimesi positsioone märgatavalt rohkem ning nendel hakkama saamiseks on oluline hoida kirglikku suhtumist erinevatesse ettevõtmistesse. Kahjuks ei tule ka hea huumorimeel, mis aitab keeruliste situatsioonidega silmitsi seista. Nii palju kui olen Kaspariga kokku puutunud, siis ta tegemisi on saatnud nii kirg kui ka hea huumorimeel, mistõttu on mul tartlasena hea meel, et ta on otsustanud panustada Tartu kultuurielu arendamisse,” kirjeldab Live Music Estonia juht Henri Roosipõld koostööd Kaspariga.

“Minu põhiline ülesanne on välja töötada lahendusi Tartu 2024 sõnumite levitamiseks. Suures osas tähendab see sündmuste planeerimist ja elluviimist ning (audio)visuaalse sisuloome juhtimist, aga muuhulgas ka teabetöö strateegilisse poolde panustamist, vabatahtlike töö kujundamises osalemist ning bränditoodete väljaarendamist,” räägib Kaspar Aug produtsendi rollist.

“Terve kandideerimise aeg oli kordumatu ega lähe ilmselt kunagi meelest. Olime parimas mõttes eriprojekt. Mul on kustumatu mälestus hetkest, mil rahvusvaheline ekspertkomisjon Kultuuriministeeriumis võitja välja kuulutas ning sellele järgnenud rõõmutundest, mille tõttu oli mul raske uudisest sotsiaalmeedias teada anda – käed lihtsalt värisesid ja pilk virvendas,” meenutab Aug aastat 2018, mil Tartu võitis tiitli Euroopa Kultuuripealinn 2024 .

Nüüd on Augi sõnul alanud sihtasutuses põhjalikud ettevalmistused järjest kasvava esindusega, mis pingutab selle nimel, et Tartu ja Lõuna-Eesti oleksid terve 2024. aasta Euroopa kultuurielu fookuses. Eesmärkide saavutamine nõuab aastatepikkust pühendumist ettevalmistustele, millesse on kaasatud ligi veerand Eestit.

Sihtasutus Tartu 2024 tiimis on kaks produtsenti. Peale Augi toetab Tartu 2024 valmiva kultuuriprogrammi sündmusi produktsiooni ka koordinaator Heigo Teder, kes liitus tiimiga tänavu jaanuaris.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt