05.07.2021

Täna lõpeb kandideerimine Eesti suurimale ettevõtluskonkursile

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ootavad kõiki ettevõtjaid osalema Eesti suurimal ettevõtluskonkursil „Eesti Parimad Ettevõtted 2021“. Kandideerida saab kuni 5. juulini. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 7. oktoobril toimuval auhindamisüritusel, mida kannab üle ETV.

Aasta ettevõte 2020 auhinda vastu võtmas Nortali Eesti juht Ats Albre ja Nortali juhatuse liige Andre Krull. Foto autor: Rene Riisalu

Rahvusvahelisel tarkvaraarendusettevõttel Nortalil õnnestus eelmisel aastal võita nii aasta eksportööri kui ka aasta ettevõtte tiitlid. Nortal Eesti juhi Ats Albre sõnul kroonis ihaldatud auhinna võitmine eelmisel aastal ettevõtte 20. juubeliaasta pidustusi, tähistades üht olulist tippu Nortali arenguteel.

Auhind avaldas Nortalile märkimisväärset mõju, pakkudes töötajatele hulganisti positiivseid emotsioone. “See andis põhjuse tunda uhkust oma saavutuste üle, samuti märkasid riigipoolset tunnustust ka meie kliendid ja partnerid, kelle tagasisidest lugesime välja sõnumi, et meiesuguse ägeda partneriga on hea koostööd teha,” märgib Albre.

Mullu aasta pere-ettevõtte tiitli võitnud Mainori nõukogu esimees Guido Pärnits hindab samuti tunnustust väga kõrgelt. “Iga ettevõte vajab välist tunnustust, selle osas on auhinna võitmine parim, mis saab ühe ettevõttega juhtuda,” ütles Pärnits.

Ärilist kasu annaks see tema hinnangul rohkem ühiskondlikult vähem tuntud pere-ettevõttele, sest võiduga kaasneb palju positiivset tähelepanu. Kasvab tuntus tööandjana ja partnerid usaldavad rohkem. “Kuigi Mainor on laialdaselt väga tuntud ettevõte, olen siiski veendunud, et auhind läks õigesse kohta,” muigas Pärnits.

Eelmisel aastal Konkurentsivõime edetabelis osalenud SimplBooks OÜ juhatuse liige Rene Meres tõi välja, et konkursil osalemine andis neile ülevaate tulemustest võrdluses teiste ettevõtete ja ka konkurentidega. „Kõva tulemuse puhul annab see tiimile motivatsiooni ja energiat juurde. Kehvema tulemuse korral tekib võibolla mõttekoht, mis aga tugevale tiimile annab hoopis ambitsiooni midagi muuta ja paremini teha. SimplBooks tiimile andis edetabelis osalemine kinnitust, et liigume õiges suunas,“ sõnas ta.

Ettevõtluskonkurss liidab endas kahte konkursi:

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ toimub tänavu EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel 21. korda. Parimad ettevõtted selgitatakse välja kuues kategoorias: aasta eksportöör, aasta innovaator, aasta välisinvestor, aasta disainirakendaja, aasta pereettevõte ja tänavu lisandunud aasta turismiedendaja.

Konkursile saab kandideerida veebilehel: www.eas.ee/ettevotluseauhind

Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabelit koostab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal ning lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ka ettevõtte suuruse arvestuses. Konkursi metoodika on välja töötanud Eesti Konjunktuurinstituut.

Konkursile saab kandideerida veebilehel: www.koda.ee/et/konkurentsivoimeedetabel

Kui ettevõtted on osalenud eelmistel aastatel, siis see ei ole takistuseks, et uuesti kandideerida.

Kandideerimine on avatud kuni 5. juulini 2021.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 94 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt