06.05.2021

Tallinnas Viru Keskuses avatakse Eesti Pressifoto aastanäitus

Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga avab esmaspäeval, 10. mail Tallinnas Viru Keskuses Eesti Pressifoto aastanäituse.

Kollaaž Liis Treimann fotoseeriast „Teine laine”

Näitus jääb Viru Keskuses avatuks kuni 23. maini. Pärast Tallinnat saab parimaid pressifotosid uudistada Tartus, Narvas, Pärnus, Rakveres, Jõhvis, Võrus ning mujal Eestis.

2020. aasta foto- ja videoauhindade võitjad kuulutati välja märtsi alguses, kuid seoses piirangutega ei saanud siis näitust avada.

2020. aasta uudisfoto võitja on Äripäeva fotoreporter Liis Treimann fotoseeriaga Teine laine”. Kui intensiivis on kas või üks vaba koht, on mu hing rahul.” Seeria on pildistatud 2020. aasta detsembris riigi suurimaks puhangukoldeks kujunenud Ida-Virumaa haiglate koroonaosakondades. Sama fotoseeriaga võitis Liis Treimann ka „Aasta pressifoto 2020preemia.

Parima olemusfoto auhinna sai Stanislav Moškov Õhtulehest fotoseeriaga „Rahvusballett karantiinis”. Fotoseeria on tehtud Eesti Rahvusballeti trupist eriolukorra ajal.

Parima spordifoto võitis Postimehe fotoreporter Tairo Lutter fotoga “Esinumber”. Foto on tehtud Eesti tennise esinumbrist Anett Kontaveitist kodusel Fed Cup turniiril.

Parima portreefoto auhinna sai Andras Kralla Äripäevast fotoga “Visionäär”, millel on Jaan Manitski, kes arendab kodukülas Viinistul kunstielu.

Pressifoto žürii, mille esimees oli Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeslehtede esindajana Äripäeva uudiste ja uuriva toimetuse juht Viivika Rõuk, hindas fotosid jaanuari alguses. Eestist olid fotosid hindamas ajakirjanik Jaanus Piirsalu ja spordifotograaf Joosep Martinson. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Leedu dokumentaalfotograaf Tadas Kazakevicius ning Soome juurtega ent Hollandis tegutsev koolitaja, visuaalne kunstnik, toimetaja ja kuraator Rebecca Simons.

Võitjate väljakuulutamisega märtsis esitleti ka veebiraamatut „Eesti Pressifoto 2021“. Veebiraamatu toimetaja Eero Vabamägi sõnul annab raamat põhjalikuma ülevaate läinud aasta olulisematest sündustest Eestis. Raamatuga saab tutuvuda epfl.ee kodulehel. Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehel on võimalik soetada piiratud tiraažis “Eesti Pressifoto 2021” raamatut ka paberkujul.

Eesti Pressifotograafide Liidu koostööpartnerid konkursi “Aasta Pressifoto 2020″ ja “Aasta Pressivideo 2020” korraldamisel on Eesti Meediaettevõtete Liit, Canon ja Overall.

TULi liige Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega paik ning eelistatuim ostukeskus. Tallinna südames asuv moekeskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja. Viru Keskuses on üle saja kaupluse ja teeninduskoha, Eesti suurim ning maailma nelja parima raamatupoe hulka arvatud raamatukauplus, Baltimaade suurim ilutoodete piirkond, kohvikud ja restoranid, spordiklubi ning südalinna soodsaim parkimismaja. Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise ja haldamise kõrgeim tase LEED O&M Platinum ning keskuse turundus- ja kommunikatsioonitegevus on pälvinud nüüdseks 47 auhinda.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt