20.06.2022

Tallinnas tunnustati Euroopa parimaid disainereid

Sel laupäeval, 18. juunil jagati Kultuurikatlas Euroopa Disainiauhindu (ED-Awards). Eesti disainibüroodest said auhinnalised kohad: DUX, Velvet, Neway ja Platvormi, Stuudio Stuudio, Disainiosakonna ning inphysica stuudio ühisprojekt.

Foto: Aron Urb

Pärast kaheaastast virtuaalpausi kogunes Euroopa disainieliit seekord Tallinnas ja Euroopa Disainifestival tõi 17.-19. juunil Eestisse kokku enam kui 100 tippdisainerit kogu maailmast. ED-Awards 2022 disainikonkursile esitati kokku üle 1400 töö, 34 erinevast riigist. Eestist laekus 50 tööd, mis on korraldajate hinnangul Eesti rekord. 

Eesti disainibüroodele tuli kaks hõbe- ja kolm pronksauhinda järgmistel valdkondades:

HÕBE (Korporatiivkodulehe kategooria)

  • Büroo: Strateegilise disainibüroo Velvet
  • Projekt: FiberPartner

HÕBE (Infoveebi kategooria)

PRONKS (Infoveebi kategooria)

PRONKS (Digitaalse enesepromo kategooria)

PRONKS (Promo veebilehe kategooria)

Aasta agentuuriks valiti Hollandi disainibüroo Verve, kes ühtlasi pälvis ED-Awards konkursil kulla digitaalse identiteedi kategoorias. Projekti tellijaks on Eesti finantstehnoloogia ettevõte TUUM.

„Euroopa Disainifestivali eesmärk on viia kokku disainereid ja valdkonna huvilisi Euroopast ja kaugemaltki. Kohalikele disaineritele annab see võimaluse suhelda, vahetada kontakte ja ideid maailma tippudega otse koduukse all. Meil on traditsiooniliselt väga tugev graafiline disain. Rõõm on tõdeda, et oleme Eestis nii mitmeski valdkonnas kaugemal kui suur osa Euroopa riike. Näiteks kui räägime teenusedisainist või disaini rakendamisest avalikus sektoris, samamoodi ka digitaalse disaini puhul,“ selgitas Euroopa Disainifestivali üks korraldajatest, Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand.

European Design Awards 2022 konkursi direktori Demetrios Fakinose sõnul hindas rahvusvaheline žürii kõrgelt Eesti disainerite innovatiivsust ja oskust vaadata disainilahendusi läbi uute perspektiivide. ‘‘Sel aastal on meil olnud võimalus tutvuda ja teha koostööd mitme Eesti disainistuudiotega ning mulle tundub, et Eesti disainikeel peegeldab riigi laiemat olukorda ning tundub paiknevat Põhjamaade disainimaastikul. Lisaks pööratakse Eestis väga suurt rõhku digitaalsetele rakendustele, mis annab suurepärase võimaluse Eesti agentuuridel oma rahvusvahelist tegevust arendada, ‘‘ lisab Fakinos.

Euroopa Disainifestival 2022 toimus ED-Awards ja Eesti Disainikeskuse koostöös. Alates 2007. aastast on ED-Awards kokku toonud säravaimad Euroopas tegutsevad graafilise disaini, digitaalse disaini, teenusedisaini jt disainivaldkondade inimesed. ED-Festival on varasemalt toimunud sellistes linnades nagu Stockholm, Zürich, Rotterdam, Helsingi, Istanbul, Viin, Porto ja Oslo. Aastal 2023 toimub Euroopa Disainifestival Luxembourgis.

Autor: Eesti Disainikeskus

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt