13.09.2019

Tallinn keelas Alison Jacksoni fotonäituse välireklaamid

Tallinna ettevõtlusamet käskis kõrvaldada linnapildist Briti kunstniku, fotograafi ja filmitegija Alison Jacksoni kunstinäituse “Tõde on surnud” välireklaamid, sest need on ameti hinnangul vastuolus reklaamiseaduses sätestatud nõuetele, mille kohaselt ei tohi reklaam olla vastuolus heade kommete ja tavadega.

Pildil Alison Jacksoni Fotografiskas asuva näituse üks töödest, kus on kasutatud Donald Trumpi ja Miss Mehhiko teisikuid. Sama fotoga reklaamiti näitust ka Tallinna linnapildis.

Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher märkis, et sõltumata sellest, et eksponeeritakse kunstinäituse reklaami ja kunstniku väljendusvabadus ei ole piiratud, on avalikus linnaruumis reklaami eksponeerimisel vajalik järgida üldtuntud moraalinorme.

Fotografiska Tallinn, mis Jacksoni näituse Tallinna tõi ning reklaamikampaania korraldas, hinnangul on ettevõtlusamet ülereageerinud.

Kunstiteadlane Anders Härm leiab, et kunstiteoste ja müügireklaamide hindamine samadel alustel viib välja tsensuurini.

Vaata eile õhtul AK-s eetris olnud saatelõiku, mis antud teemat käsitleb:

Loovagentuuri Kontuur Leo Burnett loovjuht Urmas Villmann väidab, et kui seni ei teadnud suurem osa Eesti rahvast, kes on Alison Jackson või mis on Fotografiska, siis nüüd teavad kõik ja reklaam toimib. Tallinna Linnavalitsuse jaoks on see juhtum aga Villmanni hinnangul suhtekorralduslik ämber.

Vaata Urmas Villmanniga tehtud värvikat stuudiointervjuud:

Loe pikemalt ERR uudisteportaalist: Tallinn keelas Briti fotograafi näituse välireklaamid

Silja Oja, Turundajate Liit

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt