08.01.2020

Tabasco uus juht on Oliver Lomp

Kevadel Optimist Creative’i loovjuhi ametist lahkunud Oliver Lomp on käesoleva aasta alguses asunud loovagentuuri Tabasco juhi kohale.

Fotol: Oliver Lomp

Kas Indrek Viiderfeld, kes siiani Tabascot juhtis, lahkus agentuurist? Mida ta nüüd ta teeb?

Õiglane oleks, kui sellele küsimusele vastaks Indrek ise. Esialgu on ta kontoris olemas, kuna asjad tuleb kenasti üle anda, kuid mingid linnukesed sosistasid, et seejärel kavatseb ta võtta väga pika puhkuse.

Sa lahkusid Optimistist nö kõrghetkel, mil agentuur oli just 3. aastat järjest Kuldmunal aasta agentuuriks valitud ja äsja Berliini laienenud. Tabascost on seevastu viimase aastaga paljud inimesed ära läinud: Mart Metsma ja Gerli Carol Koppel töötavad nüüd Age Creative’is, Anoorupa Bose liitus Optimist Creative’iga, Piia Põldmaa läks Taevas Ogilvy’sse ja Alvar Lonks Not Perfectisse. Miks selle tööpakkumise just praegu vastu võtta otsustasid?

Vastan sellele samamoodi nagu üheksa kuud tagasi. Olen kindel, et nii minu kui ka Optimisti kõrgeimad hetked on ees. Nüüd lihtsalt laiendan seda vastust ka Tabascole.

Teiseks polnud Optimistist lahkumine ja Tabascosse tulek omavahel kuidagi seotud. Vabakutselise aeg oli vägagi nauditav. Mul tekkis palju toredaid kliente, päris tugevaid projekte ja kuna kasutasin koostööpartneritena endiselt turu parimaid, ei usu eriti, et ma agentuuridest kehvemat tööd tegin. Lisaks sain juurde väga olulise omaduse: õppisin paremini tundma numbreid.

Elu oli ilus, kuni umbes paari nädala jooksul tekkis samal ajal kolm väga ahvatlevat tööpakkumist. Määravaks märksõnaks sai väljakutse. Saan midagi oma nägu kujundada: näiteks prillidega ja kiilakaks. 

Üldisel on aga selle küsimuse tonaalsus ja ka varasem käsitlus antud teemast olnud selgelt ülekohtune. Räägitakse lahkujatest, aga mitte uutest tulijatest, kes oma valdkonnas väga tegijad.  

Kes praegu Tabasco tiimi kuuluvad?

Vanu olijaid (Indrek Viiderfeld ja Kerstin Raidma) teavad kõik, aga lisaks neile on endiselt tiimis näiteks tunamullu Eesti parima disaineri nimetusega pärjatud Stepan Solodkov, Euroskillsil töö meisterlikkuse eest kulla võitnud Kuldar Leement, väga tugev pakendidisainer Martin Rae ning Ingmar Järve, kes hoolimata noorusest juba väga tugevaid töid teinud. Ehk siis meie komplekteeritus ja on minu hinnangul väga tugev. Disainitiim on mitmekülgne.

Kirjutava ja muus mõttes loova poole peal on meil aastate jooksul erinevates loovagentuurides edukalt töötanud Kädi Kaasikmäe ning Anna Stiina Tõnissaar. Kuna ideid genereeriv ajuosa pole ka mul välja lülitatud, panustan sellesse osakonda mõistagi ka ise. Lisaks on meil olemas inimesed, kes hoolitsevad muude ettevõtte toimimiseks vaja minevate protsesside eest. 

Lähikuudel on oodata veel põnevaid uudiseid. Kui eelmise aasta lõpus otsuse Tabascoga liituda vastu võtsin, kohtusin koheselt heade inimestega, kellega tulevikus koostöövõimalusi näen. Mul on väga hea meel, et minu vaated ja arusaam valdkonnast ning elust üleüldiselt tunduvad sobivat. 

Mida nüüd uue juhiga Tabascolt oodata?  

Käekirja mõttes muutub Tabasco kindlasti mitmekülgsemaks. Praeguseks olen kontoris viibinud vaid mõned päevad ja juba on meil laual erilisi ideid, mida kliendi jaoks tulemuslikeks ja kunstilises mõttes loovateks kampaaniateks konverteerida loodame. Sisetunne ütleb, et saab olema väga põnev aasta.

Kas sul on ka osalus Tabascos?

Ei.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt