18.09.2023

Sweep lööb MM Grupist lahku ning jätkab iseseisvana

Seni MM Gruppi kuulunud loovagentuur Sweep otsustas end MM Grupist välja osta. Juriidiliselt peaks tehing jõustuma lähiajal. Agentuuri partnerid Oliver Lomp ja Siim Nikopensius ning MM Grupi turundusjuht Tiina Lepisk räägivad otsuse tagamaadest.

Siim Nikopensius (vasakul) ja Oliver Lomp.

MM Grupp siseneb loovagentuuriga Sweep. reklaamiagentuuride turule” – just sellise pealkirjaga pressiteate saatis BNS välja 2021. aasta novembris. Praeguseks on kadunud punkt Sweepi nimest ning kohe-kohe on lõppemas seos MM Grupiga. 

Oleme Sweepiga koostööd teinud pea kaks aastat,” kommenteerib Tiina Lepisk. “On olnud põnev ja tegus aeg, kus mõlemad osapooled on ettevõtte arengusse oma panuse andnud. Näeme, et eraldi edasiliikumine on nii Sweepi kui ka MM Grupi vaates kõige loogilisem samm.”

Loogilisest sammust räägib ka Nikopensius. MM Grupi fookus on oma äridel, Sweep on aga otsimas ja leidmas uusi sihtturge ning töötab hetkel klientidega, kes tegutsevad lisaks Euroopale ka Kagu-Aasias, Lähis-Idas, Ladina-Ameerikas ja Lõuna-Aafrikas. 

“Need on põnevad väljakutsed ning panustame neile Sweepis üha rohkem energiat ja ressursse,” ütleb ta. “Näeme selles enim ärilist ja erialast kasvupotentsiaali. Seetõttu on see liigutus üpris loogiline jätk Sweepi arengule. See polnud teema, mida oleksime kuidagi pikalt ette valmistanud. Pigem jõudsime ajapikku punkti, kus eraldumine tundus õige samm.”

MM Grupil uus agentuur

Lomp lisab, et iseseisvus võimaldab Sweepil keskenduda oma peamiste eesmärkide täitmisele ning panna ennast proovile projektidega, millesarnaseid jõuab Eesti agentuuride lauale harva. 

Areng, mille Sweep ja meie inimesed on selle lühikese aja jooksul läbi teinud, on olnud meeletu.” räägib Lomp. “Süües on kasvanud isu sarnase mahu ja haardega projekte üha rohkem ette võtta. Meie ambitsioonid on selgelt globaalsed. Lähinädalatel näeb üks pikemalt ettevalmistatud rahvusvaheline suurprojekt lõpuks ka ilmavalgust.“

MM Grupist lahkulöömine Sweepi igapäevaellu suuri muutusi ei too. Kolima küll peab, aga töö käib edasi. Seda ka MM Gruppi kuuluvate klientidega. Tõsi: teatud osa Sweepi MM Grupi digiklientidest liiguvad grupi uue agentuuri MMG Agency alla. 

“MMG Agency on eelkõige meediaagentuur ning teenindab üksnes kontserni enda ettevõtteid,” sõnab Lepisk. “Agentuuri loomine tuli vajadusest pakkuda antud valdkonnas enda grupi ettevõtetele kvaliteetseid lahendusi ja olla kontserni brändidele strateegiline partner.”

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt