03.03.2020

Sky Plus lansseeris fakiautomaadi

Igal aastal hukkuvad Eestis miljonid inimeste närvirakud. Sõimu ja vihaga puutume kokku kõikjal. Raadiojaam Sky Plus tuli täna välja lahendusega, mis selle pulbitseva negatiivsuse taaskasutuse käigus naljaks pöörab. Lähemalt räägib kampaaniast idee autor Leslie Laasner.

Fotol: kaader fakiautomaadi reklaamklipist

Sky Plusi briif agentuurile Utopia kõlas üsna lakooniliselt, ülesandepüstituseks oli saada juurde uusi kuulajaid, tõsta teadlikkust muusika tähtsusest raadiojaama programmis ja tuua ka bränd taaskord tervikuna säravalt esile. Varasemalt on Utopia loonud näiteks Sky Plusi Vinguviiruse kampaania.

“Tundus, et efekti võiks anda see, kui saaks jaama lisaks muusikaedetabelitele ka mingisugust originaalset muusikalist sisu. Millest seda sisu siis teha? Vaatasime enda ümber ringi – igal pool vedeleb prügina sõimu ja verbaalset rämpsu. Sellest ka mõte, et kole lause on nagu halva mõtte pakend, mida vedeleb kõikjal. Miks mitte korjata see ühiskonnast kokku ja töödelda ümber, taaskasutada. Kui ookeanipürgist saab uue teha hambaharja, siis äkki ühest lollist tigedast lausest saab hea laulu,” rääkis Utopia loovjuht Leslie Laasner idee sünnist.

Vaata videot:

“Tegime katse – kui võtta oma elust mõni negatiivne kogemus, sõim või kellegi viha, viisistada see ning lasta professionaalsetel muusikutel esitada, siis kõlab see üllatavalt positiivselt. Ajab naerma, teeb tuju heaks. See viiski mõtteni luua selline keskkond, kuhu saab igal hetkel kirjutada või helistada ja oma torud puhtaks sõimata. Nimeks sai Fakiautomaat. Sky nopib käredama kraami välja ja loob sellest muusikajuppe, mida eetris mängima hakatakse,” lisas Laasner.

Tehtud on juba esimesed laborikatsed värske sõimuga, mis varsti eetris kõlab.

Ära vala oma viha teiste peale, vaid saada see Sky Plusi! Edasta oma viha www.fakiautomaat.ee või helista 6788 001.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt