24.03.2020

Rimi mängib praegu oma siseraadiotes vaid Eesti muusikat

Rimi otsustas mängida oma siseraadiotes koroonakriisi ajal vaid eestimaist muusikat, et toetada kultuuri läbi autoritasude.

Fotol: Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats

“Saime Rimi juhtkonnalt väga toreda telefonikõne, kus nad ütlesid, et on mõelnud, kuidas nad saaksid omalt poolt Eesti muusikat toetada, kui planeeritud kontserdid on olukorda arvestades ära jäetud. Nad pakkusid, et mängiksid meeleldi oma siseraadiotes vaid Eesti muusikat, et toetada meie kultuuri läbi autoritasude. Oleme nendega nüüdseks sellise kokkuleppe ka sõlminud ja sügav kummardus Rimile selle ilusa algatuse eest,” kommenteeris Eesti Autorite Ühingu tegevjuht Kalev Rattus.

Eesti Autorite Ühingu liikmeskonda kuulub pea 6000 Eesti heliloojat ja muusikut, kes oma töö eest saavadki tasu autoritasudest ja esitustest.

“Rimides on tõesti nüüd kõlamas vaid kodumaine muusika. Selle valiku üle oma heameelt avaldanud ka meie oma töötajad, kes iga päev poes toimetavad,” rääkis Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats.

Kas toetate Rimides ka eestimaise kauba müüki?

“Oleme üles korjanud mõtte tunnustada Eesti tootjaid ja soodustada nende kauba müüki. Näiteks kasutame oma sotsiaalmeedia kanalites “Talu toidab” tutvustavaid videoid. Mõtteid on selles osas veel, vaatame, kuidas need kõik kiirelt realiseeritud saavad. Lisaks, oleme otsustanud, et sellisel ajal nagu praegu on mõistlikum kui kunagi varem rõhutada tervisliku elustiili tähtsust,” ütles Bats.

Kuidas tagate kauplustes hügieeni?

“Pindade ja ostukärude puhastust oleme oluliselt tõhustanud. Seda tehakse mitmeid kordi päevas vastavalt riiklikele soovitustele. Samuti oleme vähendanud oluliselt sortimenti nende toodete osas, mida varem pakkusime lahtiselt või mille võtmiseks pidi klient ise nuppe või sangasid puutuma. Võimalusel pakendame kaupa ette, ent paraku päris kõike ei olegi mõistlik tänases olukorras pakkuda,” vastas Bats.

Millal Rimi oma e-poe avab? Kuuldavasti on see teil töös.

“E-poe plaanisime avada selle aasta suve hakul, kuid teeme endast kõik, et Rimi e-pood klientidele varem avada. Selleks käivad ettevalmistustööd usinalt,” rääkis Bats.

Rimi Eesti Food on Turundajate Liidu (TULI) liige.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt