01.12.2020

Rimi ja Toidupank teevad koostööd selle nimel, et kõigi laste pühadelaud oleks kaetud hea ja paremaga

Toidupank ja Rimi kutsuvad detsembris kõiki, kel vähegi võimalik, tegema annetust Toidupanga jaoks. Näitleja Henrik Kalmet, kes on ise samuti toidukogumistel kaasa löönud, innustab inimesi tänavu heldemad olema, sest abivajajaid on kriisi tõttu kordi rohkem kui varem.

Kaader reklaamist "Rimis on märkamisaeg!". Agentuur: VAAS.

Alates detsembrist on kõigis Rimi hüperites ja superites taas Toidupanga annetuskorvid, kuhu oodatakse heategijailt toiduabi puudustkannatavatele inimestele. Oodatud on toidukraam, mis on piisavalt pika säilivusajaga ning pühademaiused. Rimi omakorda lisab iga annetatud kilo toidukraami kohta kilo tervislikke puu- ja köögivilju.

Kuidas ja mida annetada? Vaata klippi:

“Toidupank on Rimile väga tänulik sellise suuremahulise kampaania eestvedamise eest. Aasta 2020 on olnud meie jaoks väljakutsuv. Koroonakriisist tingituna on toiduabi saavate inimeste arv märkimisväärselt tõusnud, mõnes maakonnas, sealhulgas Harjumaal ja Tallinnas, isegi kahekordistunud. Suurenenud abivajajate hulk eeldab loomulikult ka suuremat toidu vajadust. Praegu on sisuliselt nii, et kõik, mis sisse tuleb, kohe ka välja läheb. Laoseisud on üsna tühjad. Iga väiksemgi annetus on väga vajalik. Inimestes tekitab suurt tänutunnet toidukaup, millest saab lihtsalt perele sooja kõhutäie valmistada: valmis purgitoidud, hoidised, pannkoogijahud, pudruhelbed, makaronid ja muu selline. Praegusel jõulude-eelsel ajal pakub palju rõõmu kindlasti ka mõni natuke pidulikum kommikarp või piparkoogipakk,” kommenteeris ettevõtmist Toidupanga kommunikatsioonijuht Liina Peäske.

„Teeme Toidupangaga tihedat koostööd aastaringselt, kuid tänavu on meie koostöö olnud koroonapandeemia tõttu eriti aktiivne,“ lausus Rimi Eesti juht Vaido Padumäe ja lisas: „Paljud inimesed on kaotanud töö, pidanud kokku tõmbama pere eelarvet ning sattunud võib-olla eneselegi ootamatult abivajaja rolli. Kutsun kõiki pühade eel olema eriti tähelepanelikud kaasinimeste suhtes.“

Padumäe lisas, et eelmisel aastal koguti Rimides Toidupanga heaks 11 000 kilogrammi toitu. „Umbes sellises suurusjärgus loodame Rimi klientide abiga koguda toitu ka tänavu. Toidupanga esindajaga vesteldes sai selgeks, et Rimi panus võiks olla just tervislikud puu- ja köögiviljad. Lisaks kuivainetele vajavad kõige nõrgemad meie ühiskonnas samuti tervislikku toitu ning selle panuse saab Rimi omapoolse annetuse näol teha. Loodame, et tänavu on inimesed veel altimad annetama kui möödunud aastal – seda näitas ka Toidupanga ja Rimi sügisene kogukonnakampaania „On märkamisaeg“.“

tp dets korjanduska25cc2588ru
Toidupanga käru Rimis, mida annetaja peaks otsima

„Lisaks toidule oleks hea inimestele annetada ka teadmisi toidutegemise kohta, sest ise kokates säästab kõige rohkem,“ ütleb näitleja Henrik Kalmet.

„Väga paljud inimesed on sattunud täna keerulisse olukorda, kus neil pole muud võimalust, kui loota Toidupanga abile,“ sõnas Henrik. Neile aga, kes tunnevad, et nad peaksid praegu olema igaks juhuks kokkuhoidlikumad – kes teab, mis tulevik toob – soovitab Henrik hakata ise rohkem kokkama.

„Valmis- ja kiirtoidud ei ole mõistlik valik, eriti siis kui rahakott on õhuke. Tegemist ei ole just eriti soodsate toitudega ega ka tervislike lahendustega,“ rääkis Henrik.

Henrik lisab, et ta on küll väga kehv kokk, kuid mõnda lihtsat ja rahakotisõbralikku rooga oskab temagi valmistada. „Näiteks lihtne riisiroog – sinna võib põhimõtteliselt lisada kõike, mis endale aga meeldib. Riisi on ikka väga lihtne keeta, selle tõestuseks on puhtalt fakt, et isegi mina saan sellega hakkama, juba see peaks innustama igaüht proovima! Heaks boonuseks on, et pannitäit riisirooga saab süüa mitu päeva, siis on aega raskest kokkamiskogemusest taastuda enne, kui pead järgmise retsepti ette võtma.”

Kampaania maandumisleht: www.rimi.ee/projektid/markamisaeg

Kampaaniat aitas teostada: VAAS

Silja Oja, TULI


Rimi Eesti ja VAAS on Turundajate Liidu (TULI) liikmed.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt