06.01.2017

Rahvusvaheliste ürituste korraldajad saavad 5,3 miljonit eurot toetusi

Ettevõtlusminister Urve Palo kinnitas rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamise korra, millega toetatakse 3,2 miljoni euroga rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste ning 2,1 miljoni euroga rahvusvaheliste konverentside korraldamist.

Ettevõtlusminister Urve Palo sõnul on rahvusvahelised sündmused ja konverentsid on sageli Eesti külastamise põhjuseks ning sellise toetuse abil saame väliskülastajate ööbimiste arvu ja siin tehtud kulutusi suurendada.

„Majanduslik mõju on seda suurem, mida rohkem osaleb sündmusel väliskülastajaid ning mida rohkem teenuseid pakuvad piirkonna ettevõtted,“ märkis Palo.

Ta lisas, et rahvusvaheliste konverentside korraldamine annab ka Eesti teadusasutustele ja ettevõtetele võimaluse muutuda rahvusvahelisemaks.

Toetuse andmise eesmärk on suurendada Eesti tuntust rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toimumise sihtkohana ning suurendada väliskülastajate ööbimiste arvu majutusettevõtetes, parandada koostööd sündmuste ja konverentside korraldajate ja turismiteenuste pakkujate vahel, seisab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teates.

Toetusskeemi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Toetusskeemi eelarve on 5,3 miljonit eurot, millest 3,2 miljonit eurot on mõeldud rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamiseks ja 2,1 miljonit eurot rahvusvaheliste konverentside toetamiseks.

Skeemi eelarvele lisandub taotlejate omafinantseering mahus vähemalt 30% ehk minimaalselt 2,27 miljonit eurot.

Spordi- ja kultuurisündmuste toetuse taotluste esitamiseks korraldatakse taotlusvoorud, konverentside taotluste esitamine toimub jooksvalt. Toetuse andmist on kavandatud ellu viia üle-eestilisena. Toetatakse sündmusi, mida korraldatakse Eestis.

Lõppenud 2007–2013 „Rahvusvaheliste konverentside ja ürituste korraldamise toetamise meetmega“ toetati 88 taotlust 3,51 miljoni euro ulatuses. Toetuse abil korraldatud sündmuste tulemusena lisandus Eestis kokku 250 600 väliskülastajate veedetud ööd, sündmustel osales kokku ligi 92 000 väliskülalist.

Loe lähemalt

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt